10.05.2022р. – Спілкуємося з батьками. Пам’ятка “Як забезпечувати якість освіти дитини в умовах воєнного стану: рекомендації для батьків”

  • Співпрацюйте з педагогічними працівниками закладу дошкільної освіти щодо організації освітнього процесу в дистанційному форматі в умовах війни. Постійно підтримуйте зв’язок з вихователем. Зокрема, повідомляйте йому про місце перебування та стан здоров’я дитини.
  • Відстежуйте негативні наслідки пережитих психотравмувальних подій. Зокрема, постійно стежте за психоемоційним станом дитини та її самопочуттям. Звертайте увагу на збудливість, тривожність, агресивність, заглиблення в себе. Також уважно стежте за здоров’ям дитини, зокрема сном, апетитом, настроєм, частотністю вередування, наріканнями на головний біль тощо. Адже це можуть бути показники втоми, перевантаження, хвилювання, страху та психотравми.
  • Пам’ятайте, що щоденне спілкування та спільне проведення вільного часу з дитиною — запорука її успішного подальшого майбутнього. Щоб дитина відчувала вашу повну емоційну присутність, читайте разом, грайте, виконуйте різноманітні завдання. Для цього послуговуйтеся матеріалами, розміщеними на платформі розвитку дошкільників НУМО, а також на сайті МОН «Сучасне дошкілля під крилами захисту». Якщо в дитини щось не виходить, допомагайте їй, підтримуйте, будьте терплячими.
  • Пам’ятайте, що педагоги закладу дошкільної освіти завжди готові підтримати й надати необхідну професійну допомогу з питань виховання та розвитку дитини. Тому не зволікайте та за потреби звертайтеся до них за порадами й рекомендаціями.
  • Допоможіть дитині встановити зв’язок не лише з минулим, а взагалі з життям і безпекою. Для цього дотримуйте режиму дня та звичних ритуалів. А також формуйте в дитини навички безпечної поведінки за допомогою рекомендованих онлайн-матеріалів і відео, підготовлених МОН, ДУ «Український інститут розвитку освіти» і ЮНІСЕФ.

Примітка. Підготовлено відповідно до додатка 1 до листа МОН «Про рекомендації для працівників закладів дошкільної освіти на період дії воєнного стану в Україні» від 02.04.2022 № 1/3845-22.

Вам може бути цікаво...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.