23.05.2022р. Реалізуємо освітні завдання за темою “Людина працею славна” (підтема “Маленькі будівельники”)

Доброго ранку, шановні батьки і діти! Сьогодні ми вирушимо з Незнайкою на будівництво, бо він дуже хоче дізнатися як будуються будинки, щоб допомогти своїм друзям.

1.Бесіда

У кожного вдома є стіни, вікна і дах.

– Що є в домі?

– Давайте підійдемо і торкнемося стіни.

-Які вони? (Міцні, теплі.)

2.Перегляньте відео.

Гра «Що потрібно для роботи?»

Ознайомте дитину з професією будівельника, закріпіть уявлення про всі необхідні інструменти, які йому потрібні

(Ілюстрації різних професій, матеріали, техніка – діти вибирають потрібне для будівельника, розповідають про їх призначення.)

3. Назвіть   предмети, які потрібні будівельнику .

4.Пальчикова гра «У кожного є будинок»

У лисиці в глухому лісі

Є нора – надійний будинок.

Не страшні взимку хуртовини

Білочці в дуплі на їли.

Під кущами їжак колючий. ‘

Нагортає листя в купи.

З гілок, коренів, кори

Хатки роблять бобри.

Спить у барлозі клишоногий,

До весни він смокче лапу.

Є у кожного свій будинок,

Всім тепло, затишно в ньому.

5.Малята, а ви хочете побудувати свій будинок?  Тоді приступайте,  збудуйте з конструктора будинок. Зробіть фото і пришліть нам.

6.Дидактична гра «Склади будинок з геометричних частин»(за зразком).

7. Малювання  «Будиночок на горі»
– На картинці намальовано небо і земля. Покажіть небо. Покажіть землю. Візьміть в руки будиночок і прикладіть його до картинки. В яку част картинки ви доклали будиночок, до неба або до землі? Чому?
А тепер викладіть на картинку сонечко і хмари. Куди ви викладете сонечко і хмари? На небо.
А навколо будинку виросли квіти. Де ви розкладіть квіти? На землі навколо будинку.
Скільки у вас будинків? Один будинок. Скільки квітів? Багато квітів. Скільки сонечок? Одне сонечко. Скільки хмар? Дві хмари.

Намалюйте олівцями свій будиночок.

Конспект ігрового заняття «Дім» для дітей 3 го року життя

Вихователі: Ніколаєнко І. А., Скідан В. М.