29.04.2020р. – Іноді гра не доводить до добра.

Шановні батьки!Діти обожнюють грати. Крім того, гра – провідна діяльність їхнього віку, за допомогою якої вони досліджують навколишній світ, предмети та явища у ньому. Дитяча уява не має обмежень! Дорослі можуть допомагати малюкам використовувати іграшки по-різному: наприклад, машинки можуть не тільки «їздити»- їх можна сортувати за кольором, розміром, призначенням, відправляти їх на «автомийку» тощо. Можна склеїти кілька аркушів паперу та намалювати на них дороги і будинки – тоді ви отримаєте «місто», яким також можна «їздити». Це ж стосується й інших іграшок. Та часто наші діти граються на вулиці і потрібно продумати безпечні ігри для них. Чи замислювались ви, що іноді гра не доводить до добра? Давайте розглянемо можливі випадки.

І.Зверніть увагу дітей на героя мультика “Смішарики” Копатича, який завітав угості.

Запитайте у малюка:

-Як ти гадаєш, чому збентежений Копатич?Розкажіть історію від його імені. Одного разу Копатич познайомився із дітьми, які запросили його до себе гратися. Прийшовши до них, ось що він побачив.

Запропонуйте малюку переглянути ілюстрацію. Запитайте:

-Чим займаються діти?

-З чим вони граються?

-Чому гра з м’ячем для хлопчика перестала бути веселою?

-Чому  біля дороги гра хлопчика та дівчинки є небезпечною?

-Як на вашу думку, що сказав дітям Копатич?

ІІ. Гра-вправа від Копатича “Мікрофон”.

-Які місця для ігор виберете ви?

ІІІ. Прочитайте повчальний віршик від нашого героя Копатича.

— Дружно всі скажіть мені
На дорозі можна гратись?
— Лине музика й пісні
При дорозі гратись можна?
— Ні!
— Б’є в ворота м’яч хлопчак
На подвір’ї гратись можна?
— Так!
— Можна на дорозі, ви скажіть мені,
Мчати на велосипеді?
— Ні!
— А щоб ви ніколи не були сумні,
Правила порушувати можна?
— Ні!

ІV.Запросіть малюка до перегляду мультику за темою “Небезпечні ігри”.

Вихователь – Населевська Г.М.