10.04.2020р.-Правила зберігання та використання побутової хімії вдома
За допомогою засобів побутової хімії підтримують чистоту одягу дитини, предметів побуту, приміщень, санвузлів тощо. Засоби побутової хімії мають бути безпечними для здоров’я дитини під час використання за призначенням. Також вони повинні відповідати встановленим санітарно-гігієнічним нормам і бути безпечними для довкілля.
Для того щоб засоби побутової хімії не потрапили до рук дітей і не завдали шкоди їхньому здоров’ю, дотримуйтесь правил безпеки.
Відведіть для зберігання засобів побутової хімії окреме, недоступне для дітей місце. Не залишайте побутову хімію у доступних місцях.
Не зберігайте побутову хімію у відкритому вигляді. Хімічні речовини, що випаровуються, можуть довго залишатися в повітрі та потрапляти в організм людини під час дихання.
Не використовуйте та не зберігайте побутову хімію близько до харчових продуктів. Навіть мікроскопічна кількість побутової хімії, потрапивши на харчові продукти, а з ними і в організм людини, може спричинити отруєння.
Уникайте відкритого вогню, електромагнітного випромінювання і прямих сонячних променів поблизу місця зберігання засобів побутової хімії. Наприклад, під впливом високої температури всередині флакона може відбутися хімічна реакція, наслідки якої можуть бути небезпечними для здоров’я.
Не використовуйте засоби побутової хімії після завершення терміну їх придатності. Засіб може не лише втратити ефективність, а й у деяких випадках — завдати шкоди здоров’ю.
Суворо дотримуйтесь інструкції щодо дозування, рекомендованої концентрації і частоти використання засобів побутової хімії.
Застосовуйте засоби побутової хімії суворо за призначенням.
Ретельно видаляйте залишки засобу для чищення з оброблюваної поверхні. Багато порошків, гелів, аерозолів потребують багаторазового споліскування. Деякі елементи, що входять до складу засобів побутової хімії, здатні закріплюватися на поверхні, а часто й накопичуватися на ній.
Як запобігти отруєння побутовою хімією та лікарськими засобами вдома:
- Зберігайте ліки, хімічні речовини та небезпечні предмети в місцях, недоступних для дітей.
- Аптечка із ліками повинна бути зачинена.
- Зберігайте ліки та хімічні речовини окремо від продуктів харчування.
- Не використовуйте ліки, термін придатності яких скінчився.
- Хімічні речовини слід зберігати тільки в упаковці виробника. Ніколи не пересипайте (не переливайте) ці речовини в упаковку для харчових продуктів.
- Використовуйте хімічні засоби, лише коли поряд немає дітей.
- Не приймайте ліки на очах у маленьких дітей: пам’ятайте, що діти все повторюють за дорослими.
- Даючи ліки дитині, не кажіть, що це цукерки чи солодощі: такий обман може призвести до отруєння.
- Розповідайте дітям про те, що користуватися засобами побутової хімії, косметикою, ліками потрібно лише за прямим призначенням і під наглядом дорослого.
Матеріал прідготувала
сестра медична старша
Яременко Світлана Миколаївна