08.05.2020р.-Алергія на укуси комах у дитини
З настанням тепла в природі починає все пробуджуватися: тварини, рослини і, звичайно ж, комахи. Комахи завдають багато клопоту батькам. Так як мухи, бджоли, комарі, мурахи є винуватцями алергічних реакцій у дітей після їх укусу. Алергія на укуси комах у дитини,особливо у малюків у віці до 5 років, зустрічається досить часто.
Причини алергічних реакцій у дітей
Головною причиною виникнення алергії у дітей на укуси комах є спадкова схильність. Якщо один із батьків або обоє батьків страждають алергічними реакціями на отруту комах, то у дитини також буде спостерігатися прояв алергії на укуси різних комах.
Іншою причиною появи алергії на отруту комарів, мух і бджіл є сенсибілізація, тобто підвищена чутливість до отрути комах у малюка. Чому навіть у новонароджених можна спостерігати сенсибілізацію? Вся справа в тому, що сучасна харчова промисловість використовує все більше і більше різних барвників та ароматизаторів. Це призводить до того, що у дитини вже в утробі матері формується підвищений рівень імуноглобуліну.
Прояви алергічних реакцій на укуси комах
Алергія на укуси комах у дитини може виявлятися такими симптомами: почервоніння та свербіж місця укусу, припухлість і болючість шкірних покривів, підвищення температури тіла, набряки, млявість дитини та інші.
У кожної дитини алергія на укуси комах проявляється індивідуально: у одних дітей реакція проявляється миттєво, в інших – через декілька годин, у третіх – в протягом декількох днів.
Укуси ос, шершнів і бджіл
При укусі оси і шершні виділяють особливу речовину, яка приваблює інших комах і викликають їхню агресію. Тому, якщо людину вкусила оса або шершень, потрібно швидше віддалитися від цього місця.
Бджоли ж при укусі залишають на шкірі своє жало. Воно має специфічні щербини, спрямовані в зворотну сторону. Тому, укусивши і випустивши своє жало, бджола не може його забрати назад. Вона відлітає, залишивши разом з жалом частину кишечника і мішечок з отрутою. Отрута потрапляє в шкіру декількома порціями. Алергія проявляється почервонінням, припухлістю, у центрі укусу видно жало.
Укуси мурашки
Мурахи кусаються тоді, коли їх мурашнику загрожує небезпека. Ці комахи кусають групами. Укуси опухають, з’являється хворобливість шкірних покривів.
Укуси комарів та мух
Мухи починають кусати в кінці серпня – початку вересня. Їхні укуси дуже болючі. На шкірі з’являються червоні плями.
Алергія на комарині укуси може проявлятися сверблячкою, припухлістю. На місці укусу можуть утворюватися пухирі.
Лікування і профілактика алергічних реакцій при укусах комах у дітей.
Для профілактики укусів комах необхідно використовувати на прогулянках різні спреї, креми та мазі, які відлякують комарів, мух, бджіл. Батькам треба стежити за дітьми і не допускати того, щоб малюки наближалися до мурашникам і бджолиним вуликів.
Якщо все-таки дитину вкусила комаха, потрібно визначити яка комаха вкусила малюка. Якщо це була бджола, то слід якомога швидше витягнути жало.
Якщо дитина після укусу почала задихатися, червоніти, кашляти, втрачати свідомість, необхідно викликати швидку допомогу. Також, якщо через декілька годин після укусу комахи у дитини піднялася температура, почалися болі в животі, слід якомога швидше викликати лікаря.
Матеріал підготувала
сестра медична старша
Яременко Світлана Миколаївна