ЗВІЛЬНІТЬ ТА ПОВЕРНІТЬ ПОЛОНЕНИХ МОРЯКІВ НА БАТЬКІВЩИНУ!!!

 

Останнім часом увага українського суспільства прикута до долі військовополонених моряків, захоплених російською стороною у Керченській протоці за начебто незаконний перетин державного кордону Російської Федерації, яких держава-агресор протиправно утримує під вартою у слідчих ізоляторах міста Москви. Серед захоплених у полон моряків знаходиться наш земляк.

БОГДАН ПАВЛОВИЧ НЕБИЛИЦЯ (1994ГлазовеУкраїна) — український військовий моряк, старший лейтенант Військово-Морських Сил ЗС України, командир малого броньованого артилерійського катера «Нікополь» (з 2018 року).

Богдан Небилиця народився у Глазовому, що на Сумщині. Був найменшою дитиною у родині, маючи двох сестер. Після закінчення 9 класів Глазівської ЗОШ вступив до Севастопольського військового ліцею, а згодом — до Академії військово-морських сил імені Нахімова. Під час анексії Криму Росією відмовився присягнути окупантам. 20 березня 2014 року, під час церемонії підняття російського прапору в академії, разом з групою інших курсантів почав співати гімн України[1], який не вдалося заглушити навіть оркестром. Був переведений на материкову частину України, де у 2016 році закінчив навчання в Інституті Військово-морських сил Одеської морської академії.

Після випуску служив командиром артилерійської бойової частини на ракетному катері «Прилуки». Влітку 2018 року Небилицю призначили командиром новоствореного малого броньованого артилерійського катера «Нікополь».

30 жовтня у ЗМІ з’явилася інформація про призначення Богдана Небилиці, як одного з найкращих випускників академії, командиром патрульного катера типу «Айленд», переданого США Україні[2]. Приступити до виконання нових обов’язків він мав 2019 року.

25 листопада 2018 року катери «Бердянськ» та «Нікополь», а також рейдовий буксир «Яни Капу» здійснювали плановий перехід з Одеси до Маріуполя. Під час переходу українські кораблі зазнали нападу з боку прикордонних сил Російської Федерації, внаслідок чого буксир було взято на таран російським судном «Дон», а «Бердянськ» пошкоджено артилерійським вогнем, в результаті чого майже вся команда катера отримала поранення і не змогла чинити опір агресору при штурмі. «Нікополь» під командуванням Богдана Небилиці було заблоковано переважаючими силами супротивника та відконвойовано до Керчі разом з іншими українськими суднами.

 

Вам може бути цікаво...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *