04.05.2022р. – Чим малювання може бути корисним.

Шановні  батьки!

Пропоную  вам та дошкільнятам    деякі  практики з арт-терапії.

Малювання, а точніше сказати арт-терапія визнана одним з найкращих методів боротьби зі стресом та негативними емоціями.

Давайте, спочатку розглянемо, що таке арт-терапія та чим вона корисна.

Арт-терапія – одна з багатьох напрямків психотерапії та психологічної корекції, яка базується на мистецтві і творчості.

Головна мета арт-терапії –  гармонізація психічного стану через розвиток здатності самовираження і самопізнання.

Цінність застосування мистецтва полягає в тому, що з його допомогою можна на символічному рівні виразити і дослідити найрізноманітніші почуття й емоції: любов, ненависть, образу, злість, страх, радість тощо. Всі ті малюнки, які ми відтворюємо на полях робочого зашита чи інших поверхнях мають набагато глибший зміст ніж ми собі думаємо.

Не маючи протипоказань, арт-терапія може бути використана не лише у психотерапії, а й у педагогіці та соціальній роботі, допомагаючи дізнатись більше як про самих себе, так і про оточення.

Більшість з вас зараз подумали про стандартні олівці чи фарби, малюнок на кшталт хмаринок. Але ні. Сьогодні ви познайомитесь з нестандартними техніками малювання.

Малювання пальцями

Вам потрібні:

– фарба;

– папір;

– вологі серветки.

Спосіб виконання:

Малювати можна не лише пальцями, а й усією долонею, кулачком, ребром долоні. Особливу увагу слід звертати на рух руки і положення «пальця-пензлика». Щоб отримати відбиток «крапка» палець потрібно піднести вертикально над аркушем, а якщо торкнутися всією фалангою, то матимемо «овал». Щоб отримати різнокольорове зображення, на один палець можна наносити 2 – 3 фарби.

Відбитки можна наносити не тільки пальцями, а й різними фігурками, в тому числі й підготованими заздалегідь шаблонами.

Монотипія

Вам знадобляться:

– папір;

– фарби;

– пензлі.

Спосіб виконання:

1-й – спосіб: аркуш паперу складаємо навпіл, прогладжуємо лінію згину. На лінію згину наносимо кілька ляпок різного кольору. Аркуш знову складаємо, прогладжуємо рукою, щоб ляпки розтеклися. Розгорнувши, отримуємо несподівані зображення, у яких можна впізнати знайомий образ і домалювати необхідні деталі, щоб він став виразнішим.

2-й спосіб: на одній половині аркуша намалювати малюнок чи нанести фарбою яскраві плями і притиснути іншою половиною аркуша – отримаємо два однакових зображення.

3-й спосіб: малюєте будь-що на склі чи на целофановій плівці, після чого прикладаєте малюнок до паперу, обережно розправляєте його і відділяєте.

Малювання на мокрому папері

Вам знадобляться:

– акварель;

– папір;

– пензлі;

– місткість з водою;

– губка.

Спосіб виконання:

Змочуємо губку у чистій воді, злегка віджимаємо і рівномірно зволожуємо нею весь аркуш паперу, рухаючись в одному напрямку. Слід зауважити, що не потрібно надмірно зволожувати папір, малювати тільки кінчиком пензля, злегка торкаючись паперу. На вологому папері фарби легко змішуються. Розтікаючись, вони утворюють нові відтінки кольору. Якщо таким чином ви вирішили зробити тло, зафарбуйте весь аркуш.

Вам може бути цікаво...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *