07.04.2020р.-Шкідливість самостійного лікування дитини

Самолікування є дуже поширеним серед населення. Та не кожен замислюється, наскільки воно може бути шкідливим, особливо для дитини.Лікування дитини ліками без призначення лікаря, є досить поширеною проблемою серед батьків. До причин, з яких батьки вдаються до самостійного лікування дітей, можна віднести:
– Відпуск ліків у аптечній мережі без рецепта;
– Недовіра до медицини в цілому;
– Легкий доступ до медичної інформації;
– Впевненість у можливості самолікування;
– Неадекватна оцінка серйозності захворювання.

    Чому батьки вдаються до самолікування?
Люди купують ті ліки, що допомогли сусідці, подружці, мамі, які рекламували по телебаченню чи про які вони читали у газеті. Через часті негативні публікації у друкованих ЗМІ чи відео сюжети по телебаченню люди втратили довіру до медицини.

   Батьки часто бувають впевнені у тому, що захворювання можна лікувати самостійно. Серед пояснень можна почути такі:
– дитина вже хворіла;

-ми попили оті пігулки ,та все минуло;

-ми проп’ємо їх знову, все буде добре;

– немає часу ходити до поліклініки;

– ми запитали в аптеці.

Як бачимо, у батьків чимало причин для хибних висновків про можливість та результативність самостійного лікування дитини.

Чому не слід лікувати дитину самостійно?
Через самостійне лікування дитини протягом 3-4 днів замість невідкладного звертання до лікаря втрачається дорогоцінний час. Розвиваються ускладнення, затягуються строки лікування, захворювання може перейти у хронічну форму. За відсутності кваліфікованого лікування дитини віком від одного року її стан різко погіршується, можуть статися незворотні зміни.
Не всі батьки знають, що при певних захворюваннях багато препаратів є протипоказаними, – про це може знати тільки лікар. Також часто зустрічається індивідуальна не переносність лікарського засобу, що може спричинити алергічну реакцію.
Індивідуальним має бути і підхід до підбору доз лікарських засобів. Зазначені в інструкціях дози часто прив’язані до середньостатистичних показників. При цьому дози деяких діючих речовин визначають із розрахунку певної маси на 1 кг тіла дитини.
Ще однією причиною, чому не слід намагатися лікувати дитину самостійно, є непередбачувана чи негативна взаємодія лікарських засобів. Вона може призвести до небажаних, часто небезпечних для життя дитини наслідків.

     Для того, щоб уберегти дитину від небезпечних станів, не слід займатись самостійним лікуванням. Враховуючи все вищесказане, дуже важливо кожній родині тримати зв’язок з грамотним лікарем і довіряти йому. Найменша подробиця може допомогти правильно встановити діагноз і вчасно призначити адекватне лікування. А замовчування може призвести до негативних наслідків.

Матеріал підготувала

сестра медична старша

Яковченко Ірина Іванівна

Вам може бути цікаво...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *