10.06.2022р. Реалізуємо освітні завдання за темою “Доброта цінна і важлива”.

Завдання 1. Шановні батьки, підійдіть з дитиною до пісочниці. Намалюйте на піску коло. На що це схоже? Запросіть дитину намалювати сонечку промінчики (під супровід вірша):

Все під сонечком розквітає,

Все під сонечком проростає.

Сонечко лагідно всім посміхається,

Ласкаво промінчиком усіх торкається.

Завдання 2.

Прочитайте дитині казку Д. Біссет ” Орел та овечка”.

На одній із вершин гірського Уельсу жив орел. Звали його Девід.

Він любив літати високо-високо. І одного разу залетів так високо, що потрапив на зірку.

На зірці стояв маленький будиночок. У ньому жила Мері зі своєю овечкою. Девід постукав у двері.

– Я прилетів до вас у гості, – сказав він. Мері накрила стіл, і вони втрьох сіли пити чай.

— Хочеш шматочок підсмаженого хліба, любий орел? – запропонувала Мері.

– Хм, ні, дякую, – відповів Девід. — Я краще з’їв би овечку.

– Ой! Але ж ти ще не мив пазурі, — сказала Мері.

І вона виставила його з-за столу та відправила на кухню мити пазурі. А поки він там мився, вона встигла прошепотіти два слова на вушко своїй овечці. Девід повернувся і знову сів за стіл.

— Хочеш ще шматочок підсмаженого хліба, люба овечка? – спитала Мері.

– Ні, дякую, – відповіла овечка, згадавши, що їй шепнула на вушко Мері.

— Мабуть, я краще з’їла б орла. Орел дуже здивувався, йому навіть стало якось не по собі. І коли Мері ще раз запитала, що йому хочеться, він відповів: — Шматок підсмаженого хліба, будь ласка.

Мері дала йому шматочок підсмаженого хліба. Після чаю Девід попрощався з Мері та її овечкою  і полетів додому. Цього вечора перед сном він ні-ні та поглядав на зірку, що горіла над його головою.

Запропонуйте дитині повправлятись, як відповісти, якщо хтось виявляє злість. Демонструйте спосіб реакції, а дитина хай самостійно вправляється у його застосуванні.

Завдання 3.

Запросіть дитину вільно рухатись кімнатою, промовляючи слова:

Хмаринка дружить із дощиком,

Квітка дружить із горщиком,

Вітерець із листочком, жабенятко з річкою,

А я дружу з …( називає ім’я свого друга).

Завдання 4.

Запропонуйте дитині зробити песика з паперу, користуючись схемою поетапного виконання.

Завдання 5.

Прослухайте з дитиною пісню Н. Май ” Їжачок”

Завдання 6.

Виконайте завдання в Книзі малюка стор.71

Підготували вихователі: Трохимчук О.І., Іщенко О.М.

Завдання для дітей з особливими освітніми потребами:

Ігри на упізнавання

• Запропонуйте дитині пошукати навколо себе предмети, що мають форму геометричних фігур.
  • Запропонуйте дитині назвати геометричні фігури, які використав художник для малюнків.
  • Запропонуйте дитині на дотик дістати з мішечка предмети певної форми.
  • Покажіть дитині декілька геометричних фігур. Попросіть її заплющити очі й заховайте одну з них. Запитайте, що саме заховане.
  • МОЗАЇКАЦя гра допоможе дитині краще орієнтуватися в геометричних фігурах і навчитися їх називати. Грати в неї необхідно разом із дитиною, ніби допомагаючи їй. Для гри потрібно намалювати на аркуші паперу який-небудь візерунок або картинку, що складається з геометричних фігур і розфарбувати фігури різними кольорами.
  • АПЛІКАЦІЯНаступна гра не тільки розвине у дитини вміння розрізняти і правильно називати геометричні фігури, але й формуватиме у неї конструкторські здібності. Виріжте з картону багато всіляких геометричних фігур різного розміру та кольору і розкладіть їх на столі. Запропонуйте дитині скласти зображення – кішки, рибки, собачки, машинки, чоловічка, будиночок, машинку.

Підготувала асистент вихователя: Фурса А.В.