11.05.2022р.Реалізуємо освітні завдання за темою “Квіти” (підтема “Квіти, що ростуть на підвіконні”)

Доброго дня, шановні батьки і діти! Бажаємо вам гарного дня та мирного неба!

1.Согодні ми з вами поговоримо про кімнатні рослини.

Гуляючи зараз на вулиці, ви бачите багато квітів. Але настануть холоди, прийде зима, і тоді на вулиці не побачиш квітів. А люди хочуть милуватися квітами завжди — і влітку, і взимку. От і придумали люди вирощувати квіти в будинках, в кімнатах, де живуть. Та не тільки квіти, але й інші рослини. Ось і стали називати такі рослини, які вирощують у кімнатах будинку – «кімнатні рослини».

Психогімнастика «Я – квітка!»
Я – квітка. Я зовсім легенька. Я повільно-повільно росту, піднімаюсь. Я прокидаюсь від чудового сну. Я розкриваю свої тоненьщ ніжні пелюстки. Я вмиваю пелюстками обличчя.
Я – квітка. Мої пелюстки граються з вітром. Вони танцюють 3 ним, кружляють у вальсі. Я танцюю і дарую свої пахощі небу, сонцю, землі й людям.

2.Слухання вірша Р. Пінь «Про що шепочуть квіти?»

Спитала маму доня:

-Про що це на балконі

Мені шепочуть квіти:

-Про сонце чи про літо?

Сказала мама доні:

-Гаряче влітку сонце,

Тож і шепочуть квіти:

“Нас не забудь полити”

Запитання до твору:

• Де росли квіти у вірші?
  • Про що вони просять в дівчинки?

3. Пограйте з малюком у гру “Що потрібно для росту рослині”

4. Дидактична гра «З якої рослини листок?
– Подивіться на ці листочки і ці рослини і постарайтеся визначити, з якого рослини впав кожен листочок.

5.Фізкультхвилинка

6.Дидактична гра «Підбери лійку»
– Підберіть підходящу лійку для кожної рослини.
Конспект ігрового заняття «Кімнатні рослини»

7.Ліплення барельєфна «Кімнатна рослина зацвіло»
– Пора б уже розквітнути квітам на цьому кімнатному рослині. Давайте самі зробимо йому квіти за допомогою пластиліну та ось цих квітів з ниток.
Розкачайте з пластиліну кульки, притисніть їх до картинки з кімнатною рослиною, зверху накладіть на пластилін квітка і притисніть його долонькою. Приберіть квітка і подивіться, що вийшло. Зробіть таким способом ще квіти цього кімнатному рослині.

Конспект ігрового заняття «Кімнатні рослини»

8.Гра з гудзиками «Квітка в красивому горщику»
– Розкладіть гудзики на кольорові круги відповідного кольору і розміру.

Конспект ігрового заняття «Кімнатні рослини»

Вихователі: Ніколаєнко І.А., Скідан В.М.