НОВИНИ ЧЕРВНЯ

1.1 червня – Міжнародний День захисту дітей. Це одне з найстаріших міжнародних свят, прекрасне свято радості та надії. В Україні цей день відзначається з 1998 року. Дорослі прагнуть, щоб діти зростали здоровими та радісними, прославляли свої родини і рідний край. Проте сьогодні перед Україною постають виклики з приводу захисту прав дітей у зв’язку з бойовими діями на території нашої держави. Дякуючи ЗСУ, станом на сьогодні, малеча нашого міста може відчути атмосферу свята. Відзначаючи його у стані війни хочемо ще раз нагадати суспільству про необхідність захищати права дітей. Кожна держава зобов’язана поважати та заохочувати право кожної дитини на всебічну участь у культурному і творчому житті, забезпечувати їй повноцінне дозвілля і відпочинок, сприяти наданню для цього відповідних можливостей. БАЖАЄМО НАШИМ МАЛЮКАМ МИРУ, РАДОСТІ, ЗДІЙСНЕННЯ МРІЙ!

Слава Україні! Героям слава!

2.З метою поширення фінансової грамотності серед дітей старшого дошкільного віку в ЗДО “Орлятко” було проведено ряд заходів, а саме: тематичне заняття “Уроки Мудрої Сови: фінансова грамотність”, діти переглянули відео “Онлайн-садочок Нумо. Усе про гроші, готівку та безготівкову гривню та різні способи оплати “, працювали з тематичними розмальовками та грали в настільні та електронні ігри “Склади купюру”.

Логопедична група “Грайлики “
Вихователі: Шевчук Н.І, Зимовець Т.С.

3.Нарешті скінчився навчальний рік, який проходив в умовах воєнного стану. Напевно, діти на все життя запам’ятають, як неодноразово за день приходилось призупиняти навчальний процес і бігти до бомбосховища…Але, попри все, діти логопедичної групи наполегливо працювали, щоб вимовляти чітко, виразно, легко кожен звук, кожне слово.

Адже, вимовляти кожне слово –
Це так легко, так чудово!
Послухайте, що вам розкажуть діти логопедичної групи “Грайлики”.
Вчитель – логопед Сасова Наталія

4.Чому потрібна індивідуальна робота в ЗДО?

Усі діти одного віку різні. Існують вікові закономірності, але в кожного вони мають свою специфіку. У кожної дитини є мовленнєві, пізнавальні здібності, уміння й навички. Але увесь цей букет по-своєму складений. І щоб вплинути на особистісьть, треба її знати й розуміти, тому так необхідна індивідуальна робота з кожною дитиною.
Асистент вихователя молодшої групи “Буратіно” Бондаренко Н.М.

5.Літній період – найблагодатніший для фізичного розвитку дітей.

Особливу увагу в ДНЗ №1 «Орлятко» приділяють літньому оздоровленню. Максимальне перебування дітей на свіжому повітрі, забезпечення дотримання протягом дня повітряного та водного режиму, вимог до одягу та взуття при перебуванні дітей у приміщеннях і на майданчиках, проведення антропометричних вимірювань та загартувальних процедур.
Важливу роль також відіграє збалансоване раціональне харчування збагачене свіжими овочами та фруктами ( кабачками ,огірками, помідорами, полуницею, черешнею, абрикосами , яблуками). Саме влітку у дітей є прекрасна можливість отримати заряд здоров’я на весь рік та оздоровитись повною мірою.
Сестра медична старша Яковченко І.І.

6.Ігри з водою

Дитина завжди з великим задоволенням грає з водою. Але це не тільки ігрова діяльність, але ще і один з найприємніших способів навчання. Заняття з водою піднімають настрій у малят, дарують їм величезну кількість позитивних емоцій. Дитина пізнає і засвоює навколишній світ тактильно і емоційно.
Молодша група «Буратіно»
Вихователь Скідан В. М.

7.Всі діти люблять бавитись з піском, а особливо влітку в пісочниці.Пісок – це дивовижний, багатий своїми можливостями матеріал, здатний приймати будь-які форми. Сухий або вологий – він має різні властивості, і пізнаючи їх, дитина відкриває для себе нові горизонти розвитку.

Спецгрупа “Малятко”.
Вихователь Населевська Г.М.

8.Ранній вік є одним їх ключових у житті дитини. За цей час малюк стрімко розвивається.

Усебічний розвиток особистості дитини раннього віку надзвичайно важливий для формування її індивідуальності , для розвитку фізичних, інтелектуальних здібностей та духовних якостей.
Під час оздоровчого періоду малюки продовжують пізнавати навколишній світ серед краси літньої природи, цікавих ігор, яскравих іграшок та дослідницької діяльності.
Вихователі групи,, Кмітливчик,, :
Грицюк Т.І., Гнойова Т. П. .

9.Найхарактернішим видом ігрової діяльності до­шкільнят є сюжетно-рольова гра, у якій вони моде­люють і відтворюють своє бачення світу дорослих. Крім того, в таких іграх діти отримують можливість застосовувати набуті знання, вміння й навички на практиці, в ситуаціях, наближених до реального життя. У кожній сюжетно-рольовій грі діти вчаться спілкуватися, будувати стосунки зі своїми однолітками. Без такого досвіду дітям буде складно пристосуватися до шкільного життя, почуватися впевнено у товаристві однокласників.

Логопедична група ” Грайлики “
Вихователі: Шевчук Н.І, Зимовець Т.С
10.В ДНЗ №1 «Орлятко» силами працівників щорічно на початку нового навчального року велика увага приділяється благоустрою кабінетів та групових кімнат.