28.04.2022р. – граємо в шахи разом з малюком

Шановні батьки, пропоную Вам систематично грати з вашою дитиною в шахи!

Але спочатку потрібно пройти навчання. Запрошую Вас відвідувати “шахову школу” 🙂

( Прочитайте та обговоріть з вашою дитиною казку)

Веселі чоловічки нудьгували.
– Олівець, намалюй що-небудь, – попросила Дюймовочка.
– Вчора я бачив дивну гру. Хочете, намалюю фігурки, якими в неї грали? – запитав Олівець.
– Малюй, малюй! – зраділи веселі чоловічки. Вони знали, що Олівець вміє малювати живі картинки. Працював Олівець швидко, і незабаром веселі чоловічки побачили безліч химерних світлих і темних фігурок.Фігурки ожили, заворушилися.Олівець сяяв. Незнайко загадково посміхався, а інші веселі чоловічки дивилися на фігурки намальовані у всі очі.
– Хто ви такі? – суворо запитала найвища світла фігурка з загостреною чорної наліпкою.
– Ми… ми… – розгубилася Дюймовочка. – Ми – веселі чоловічки. Мене звуть Дюймовочка, а це мої друзі – Олівець, Незнайко, Буратіно. А хто ви?
– Ми шахові фігури, – хором відповіли намальовані фігурки.
– А як вас звуть? – запитала Вона.
– Я білий шаховий король, – відповіла найвища світла постать.
– А я чорний шаховий король, – сказала сама висока темна постать із загостреною білої наліпкою.
Вперед виступили дві високі постаті, дуже схожі на шахових королів, але нижче, з маленькими кульками на верхівках. У темної постаті кулька була  білою, у світлої – чорною.
– Я білий шаховий ферзь, – сказала світла постать.
– Я чорний шаховий ферзь, – сказала темна постать.
Потім визирнули чотири фігури з головами конячок: дві світлі і дві темні.
– Ми білі шахові коні.
– А ми чорні шахові коні.
Потім вперед виступили чотири фігури, схожі на башти: дві світлі і дві темні.

– Ми білі шахові тури.
– А ми чорні шахові тури.
З-за тур поважно вийшли чотири фігури з загостреними голівками: дві світлі і дві темні.
– Ми білі шахові слони.
– Ми чорні шахові слони.
І нарешті, з веселими чоловічками познайомилися найменші круглоголові фігури: вісім світлих і вісім темних.
– Ми білі шахові пішаки.
– А ми чорні шахові пішаки.
Тут Незнайко, який досі мовчав і посміхався, сказав:
– А я знаю, що це за гра. Це шахи. Я дуже люблю в них грати і вас навчу.
– А ми допоможемо, – зраділи шахові фігури.

2. Запропонуйте дитині пограти в ігри:

Дидактична гра «Школа».

Дорослий пропонує дитині перевернути шахову дошку клітинами вниз, у поглиблення поставити шахові фігури і сказати:

«Це   твої   учні.  Як   звуть   цього учня?.. А   цього?..»
Дидактична гра  «Колір».

Дорослий пропонує дитині  розставити в ряд всі білі або всі чорні шахові фігури. Коли дитина виконує завдання, дорослий міняється з нею ролями і, маючи ряд білих фігур, «помилково» ставить там  одну, дві чорні. Дитина повинна помітити  помилку  і вказати      на      неї.

3. Запропонуйте дитині заштрихувати шахові фігури

У вільний час перегляньте з дитиною мультфільм “Фіксики – Шахи” за посиланням