14.04.2020р.-Як правильно носити медичну маску

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) надала інструкції щодо використання і носіння медичних масок.

Насамперед, слід пам’ятати, що найкращим методом запобігання вірусам є дистанція від інших людей, не менше 1 метра; часте і ретельне миття рук з милом чи антисептиком, протирання робочих поверхонь, вологе прибирання і провітрювання приміщень, відсутність контакту рук з очима, носом чи ротом, уникання масових скупчень людей.

Маска має закривати як рот, так і ніс, і щільно прилягати до обличчя. Під час використання маски не варто торкатися зайвий раз до обличчя.

Щойно медична маска стала вологою, її слід замінити на суху. Після використання, її потрібно зняти, торкаючись лише резинок, але не частини з тканини. Використану маску одразу відправляйте до смітника та обов’язково помийте руки.

По-перше, перш ніж скористатися маскою, потрібно ретельно помити руки милом або спиртовим розчином. Після цього розгорніть маску і акуратно надіньте її на себе. Закріпіть металевий фіксатор на носі. Одягніть маску так, щоб її нижня частина закривала ваше підборіддя. Маска повинна щільно прикривати все обличчя.

По-друге, ні в якому разі не торкайтеся до маски руками або іншими предметами. Зніміть її як тільки маска стане вологою чи через 2-3 години носіння. Це дуже важливо, інакше ви можете підхопити інфекцію.

По-третє, коли знімаєте маску, не торкайтеся до тієї частини, яка закриває обличчя. Знімайте за вушні петлі і відразу помістіть використану маску в накриту кришкою урну. А тоді негайно знову ретельно помийте руки.

Маски не можна прати, сушити – що б вам не говорили в кумедних відео, які поширюються в соцмережах. ВООЗ попереджає, що маски не рятують від зараження коронавірусом, але кожен з нас може внести свій вклад в боротьбу з пандемією, дотримуючись правил. Зараз зусилля більшості країн спрямовані на те, щоб обмежити кількість контактів і уповільнити поширення COVID-19.

Використання медичної маски під час епідемії інфекцій, що передаються повітряно-крапельним шляхом, а також при контакті з хворим знижує ризик зараження до 50%. Однак важливо дотримуватися певних правил носіння маски, інакше ефект від її застосування може зійти нанівець.

Інструкція

1.Захисну маску необхідно носити тоді, коли існує небезпека зараження. Це місця скупчення великої кількості людей (лікарні, поліклініки, громадський транспорт) під час спалахів захворювань.

2.Перед багатьма постає питання – яким боком надягати маску ? Особливої різниці немає, але зазвичай носять маски кольоровий стороною назовні, білої – до обличчя.

3.Маску потрібно надягати акуратно, так, щоб вона щільно закривала рот і ніс, і зазорів між особою і маскою було якомога менше.

4.Намагайтеся не торкатися одягненої маски. Якщо ви торкнулися маски під час її зняття, ретельно вимийте руки з милом або спиртовим засобом.

5.Як тільки ви відчули, що маска стала вологою, сирий – негайно змініть її на нову. Справа в тому, що швидке насичення фільтру вологою повітря, що видихається забиває пори і знижує площу фільтру, зменшуючи тим самим ефективність маски. Крім того, забиті пори фільтру є хорошим середовищем для розмноження осіли в них бактерій. Як правило, маска служить не більше 2-4 годин.

6.Не допускається, щоб маска опинялася на шиї або в кишені в перервах між її носінням. Також категорично забороняється використовувати вдруге одноразову маску .

7.Використану медичну маску слід тут же викинути. Робити це потрібно, тримаючи її за зав’язки або гумки.

Корисна порада

Одноразову маску можна придбати в аптеках, ватно-марлеву – нескладно виготовити своїми руками. На відміну від аптечної маски, яку можна носити не більше 2-х годин, ватно-марлеву пов’язку можна носити до 4-х годин, прати і використовувати багаторазово.

Матеріал підготувала

сестра медична старша

Яковченко Ірина Іванівна

Вам може бути цікаво...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *