19.05.2022р. – Вплив кольоротерапії на стан дитини

Шановні батьки!

Пропоную ознайомитись  з впливом кольору на стан дошкільника. Визначте, який колір  до вподоби вашій дитині та що він означає.

Кольори — це невід’ємна частина нашого життя. Колір виявляє вплив на людину, на її підсвідомість, успішність, настрій. За кольоровими перевагами можна визначити темперамент, характер та психоемоційний стан особистості. Оскільки колір підсвідомо впливає на поведінку людей, то постає потреба розібратися, як і чому виникають ті чи інші реакції на колір?

Червоний колір. Символізує життєву енергію, стимулює і збуджує, збільшує працездатність та фізичну активність. Може викликати агресію, жорстокість. Не рекомендується гіперактивним дітям схильним до агресії, але може допомогти неактивним дітям меланхолічного складу.

Рожевий колір. Рожевий колір заспокоює нервову систему,  покращує настрій, сприяє розслабленню м’язів і глибокому сну. Це колір рекомендується дітям, які дуже швидко дратуються, він допомагає позбавитися від стресу, покращує апетит. Діти, що надають перевагу цьому кольору дуже образливі.

Жовтий колір. Жовтий колір допоможе при сумному настрої, постійній пасивності. Він допомагає навчитися легше ставитися до подій, позбутися непотрібних хвилювань. Цей колір позитивно діє насамперед на меланхолійних, схильних до внутрішніх конфліктів і пасивності дітей, що мають проблеми в спілкуванні. Він м’яко стимулює і зміцнює нервову систему, активізує логіку, сприяє вмінню чітко висловлювати думки (Активізує центри головного мозку, які контролюють процеси мислення й мови), підвищує почуття оптимізму і впевненості у власних силах. Використовують діти з добре розвиненою уявою.

Помаранчевий колір. Оскільки помаранчевий колір виникає при змішуванні червоного і жовтого, він має властивості обох цих кольорів, допомагає підвищувати активність. Цей колір надає відчуття психологічної свободи, зменшує емоційну нестабільність. Помаранчевий покращує травлення, підвищує апетит.

Зелений колір При відчутті апатії і байдужості до всього, відсутності душевної рівноваги і підвищеній дратівливості  допомагає зелений колір. У впливі на нервову систему  зелений колір проявляє властивості теплих і холодних кольорів, одночасно освіжає і заспокоює. Цей колір і підвищує життєвий тонус і сприяє розслабленню, допомагає боротися з розладами сну. Зелений сприяє стабільному зростанню розумової працездатності, концентрації уваги. Використовують діти, які потребують багато турботи.

Синій колір мудрості, стабільності і незалежності. Сприяє розумовій діяльності, відкриває можливості пізнавати себе. Обирають спокійні, урівноважені діти. Вони все роблять не кваплячись і детально.

Фіолетовий колір Вважають, що цей колір пов’язаний з духовністю, здатний надихати. Фіолетовий слід застосовувати, коли виникають безпричинні сумніви, недовіру, підозрілість.  Фіолетовий допомагає боротися з глибинними страхами, різними психічними і нервовими розладами. Фіолетовий – це суміш синього і червоного, так втілює зв’язок руху і спокою. У кольоротерапії застосовують його заспокоєність і одночасно здатність очищати і зміцнювати. Надмірне вплив фіолетового пригнічує нервову систему, може викликати апатію. Обирають «загадкові» діти. Вони чуйні, ніжні, ранимі і дуже емоційні.

Білий-символ чистоти і духовності,  колір рівноваги, добра, успіху. Він допоможе заспокоїтися, зняти внутрішнє напруження. Білий колір лікує центральну нервову систему, допомагає відновлювати структуру мозкових тканин, безпосередньо пов’язаних зі свідомістю.

Чорний колір Цей колір сприяє зібраності, дисципліни, витримці і стійкості. Але схильним до депресії не рекомендують носити чорне, адже в надмірній кількості цей колір може пригнічувати.

Вам може бути цікаво...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *