25.03.2020р. – Виготовлення шахових фігур із природного матеріалу

 Мета: вчити дитину виготовляти шахові фігури із природного матеріалу (шишки, жолуді). Формувати вміння відтворювати характерні риси знайомого  предмета. Розвивати дрібну моторику рук.  Виховувати охайність під час виконання роботи.

Матеріал:  шахові фігури,  пластилін, стеки, дошки для ліплення, серветки, шишки, жолуді

Хід заняття

Запропонуйте дитині  виготовити шахові фігури із природного матеріалу для Лісовичка.

З жолудів і дрібних соснових шишок можна зробити шахові фігури. Нам також знадобиться пластилін. Спочатку потрібно виліпити круги з пластиліну (діаметром 1,5-2 см, висотою 1см). Потім у  ці підставки потрібно вдавити верхнім або нижнім кінцем дрібні соснові  шишки, які ще не розкрилися.

Шишки для пішаків повинні бути рівними між собою за розміром, так само, як повинні бути рівними між собою за розміром шишки, які ми взяли для виготовлення інших однакових шахових фігур.

Щоб зробити коня, треба на верхній кінець шишки наліпити шматочок пластиліну, а до нього приліпити в горизонтальному положенні маленьку соснову шишку. Вийде  кінь з головою. При бажанні на голову можна наліпити з пластиліну кульки-очі і довгасті коржики-вуха. Але це робити не обов’язково.

Щоб зробити слона, треба на верхній кінець шишки наліпити з кольорового пластиліну кульку відповідного кольору або ягоду горобини, шипшини і т. д.

Туру  теж зробити неважко. Досить на верхній кінець шишки приліпити чашечку з пластиліну, або «шапочку» із жолудя.

Голови ферзя і короля можна зробити за бажанням за своїм розсудом, чергуючи пластилінові пластинки з ягодами, кульками з пластиліну і т.п.

Пригадайте  разом з дитиною  способи ліплення та з’єднання  окремих частин фігури, правила користування стекою, серветкою, дощечкою.

ПРИЄМНИХ ВРАЖЕНЬ ВІД СПІЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ З ВАШОЮ ДИТИНОЮ!!!

 

Вам може бути цікаво...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.