18.05.2022р. – ПРАЦЮЄМО З НОРМАТИВНИМИ ДОКУМЕНТАМИ / ІНКЛЮЗИВНЕ НАВЧАННЯ ЧОТИРИ ЗМІНИ В ОРГАНІЗАЦІЇ ІНКЛЮЗИВНОГО НАВЧАННЯ
ПРАЦЮЄМО З НОРМАТИВНИМИ ДОКУМЕНТАМИ / ІНКЛЮЗИВНЕ НАВЧАННЯ
ЧОТИРИ ЗМІНИ В ОРГАНІЗАЦІЇ ІНКЛЮЗИВНОГО НАВЧАННЯ
Можна подати копії документів
У період воєнного стану, надзвичайної ситуації або надзвичайного стану (особливого періоду) для організації інклюзивного навчання дітей з особливими освітніми потребами (зокрема з числа тих, що вимушені були змінити своє місце проживання (перебування) внаслідок збройної агресії Російської Федерації) до закладу освіти можна подати копії документа, що посвідчує особу, та висновку інклюзивно-ресурсного центру (за наявності).
Під час організації інклюзивного навчання висновки інклюзивно-ресурсних центрів, видані до 1 січня 2022 року, є дійсними до закінчення строку їх дії або до видачі інклюзивно-ресурсним центром в установленому порядку нового висновку.
Гранична кількість дітей не застосовується
У період воєнного стану, надзвичайної ситуації або надзвичайного стану (особливого періоду) гранична кількість дітей з особливими освітніми потребами в інклюзивних групах не застосовується. Заклад освіти не може відмовити в організації інклюзивного навчання дитини з особливими освітніми потребами та створенні інклюзивної групи.
У разі наявності висновку, що не містить інформації про рівень підтримки, дитину з особливими освітніми потребами розподіляють у групу закладу дошкільної освіти відповідно до складності її порушень з урахуванням рекомендацій команди психолого-педагогічного супроводу (за участю фахівців інклюзивно-ресурсного центру).
Засідання в режимі онлайн
У період воєнного стану, надзвичайної ситуації або надзвичайного стану (особливого періоду) засідання команди психолого-педагогічного супроводу можуть проходити в режимі онлайн та/або у змішаному очно-дистанційному форматі.
Фахівці інклюзивно-ресурсного центру за запитом закладу дошкільної освіти надають консультації щодо організації інклюзивного навчання, беруть участь у засіданні команди психолого-педагогічного супроводу.
Фахівці інклюзивно-ресурсних центрів можуть проводити заняття
У період воєнного стану, надзвичайної ситуації або надзвичайного стану (особливого періоду) психолого-педагогічні та корекційно-розвиткові послуги чи допомогу дітям з особливими освітніми потребами можуть надавати фахівці інклюзивно-ресурсних центрів і педагогічні працівники закладу освіти (за умови дотримання безпеки учасників освітнього процесу), зокрема з числа тих, що вимушені були змінити своє місце проживання (перебування) та/або місце роботи внаслідок збройної агресії Російської Федерації.
Надання психолого-педагогічних і корекційно-розвиткових послуг (допомоги) дітям з особливими освітніми потребами здійснюють відповідно до індивідуальної програми розвитку з урахуванням рекомендацій інклюзивно-ресурсного центру.
Примітка. Складено відповідно до постанови КМУ «Про внесення змін до порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 10 квітня 2019 р. № 530 і від 15 вересня 2021 р. № 957» від 26.04.2022 № 483.