25.05.2022р. – Колажування в роботі з дітьми
Колажування як вид арт-терапії.
Колаж для дітей своїми руками можна робити на будь-яку тему. Можна запропонувати дитині зробити колаж своїми руками на тему «Мій день» або «Моя мрія». З дитиною старше 5-6 років колаж може стати відмінним засобом арт-терапії. Для цього не потрібна якась певна тема, просто попросіть дитину закрити очі і розслабитися. Уявити себе птахом в синьому небі або лисичкою в лісі, відчути себе повністю в цьому стані. А потім попросити уявити себе в дуже затишному і тихому місці. Дайте час дитині по-бути там, запропонуйте озирнутися навколо. Потім нехай він відкриє очі і за допомогою різних матеріалів зобразить то, що він бачив у собі. Техніка колажу дозволяє йому використовувати будь-який матеріал, максимально відповідний для його настрою. Наприклад, у вас є нитки, фарби, журнали, клей – це мінімальний набір.
Колаж для дітей своїми руками можна робити на будь-яку тему. Можна запропонувати дитині зробити колаж своїми руками на тему «Мій день» або «Моя мрія». З дитиною старше 6-7 років колаж може стати відмінним засобом арт-терапії. Для цього не потрібна якась певна тема, просто попросіть дитину закрити очі і розслабитися. Уявити себе птахом в синьому небі або лисичкою в лісі, відчути себе повністю в цьому стані. А потім попросити уявити себе в дуже затишному і тихому місці. Дайте час дитині по-бути там, запропонуйте озирнутися навколо. Потім нехай він відкриє очі і за допомогою різних матеріалів зобразить то, що він бачив у собі. Техніка колажу дозволяє йому використовувати будь-який матеріал, максимально відповідний для його настрою. Наприклад, у вас є нитки, фарби, журнали, клей – це мінімальний набір.
Психологи вважають, що дитяча творчість і його розвиток дитини нерозривно пов’язані між собою. І те, що дитина зображує в своїх дитячих виробах, відображає внутрішній стан його особистості. Так, трава – це наповненість енергією, сніг – якісь проблеми або виснаженість, дорога – майбутні питання для вирішення.
За обраним малюнків можна зрозуміти, що важливо для вашої дитини. Тут ми бачимо його родину – маму, тата, його самого. Може бути, маленька дитина – це він сам, так він себе почуває? Або його братик. Нормально, якщо в сім’ю включається домашня тварина. Так ваша дитина відчуває спільність свого світу і виділяє свою сім’ю.
Такі колажі варто розцінювати як карту мислення вашої дитини. Тут він висловив те, що робить його життя затишною і спокійною. Він щасливий, що поруч сім’я і що він повноправний її член. В його світі все наповнене світлом. І зробивши таку роботу, він надовго зарядиться своєю внутрішньою енергією. Займайтеся творчістю з дітьми -, ліпленням, бісероплетінням, це неоціненний вклад в їх розвиток, що в майбутньому обов’язково обернеться приємними бонусами! Ми в міру своєї можливості допоможемо вам з ідеями і їх втіленням.