24.08.2022р.-Тема: “Моя країна- Україна”
Доброго дня, шановні батьки і малята.
Сьогодні наш народ відзначає велике свято – День незалежності України.
Ми вітаємо Вас з святом.
І наше заняття буде про нашу рідну і незламну країну-Україну.
Мета: збагачувати знання дітей про те,що наша Батьківщина – Україна, люди, які живуть в Україні-українці; ознайомити з державними символами (гербом, прапором, Гімном ) України,символічним значенням кольорів прапору та тризуба; учити правилам поведінки при використанні державної символіки; формувати бажання якомога більше дізнатися про свою Батьківщин;розвивати інтерес до України, бажання спілкуватися рідною мовою, національну свідомість; виховувати шанобливе ставлення до державних та народних символів; любов до рідного краю, повагу до українського народу, гордість та красу і велич нашої Батьківщини.
Як зветься наша Батьківщина?
Так, наша Батьківщина це Україна. Україна — край, де ми народилися живемо, де жили наші предки. Україна – це Батьківщина для всіх людей, які живуть на її території. Україна – наша земля, наш рідний край. Україна…вона в усьому, що нас оточує: в річках, в морях, в горах, в містах, в зорях, у кожному камінчику, деревці. Україна – це й зелена трава у дворі вашого дому, по якій можна бігати, сидіти, лежати й дивитись на небо, як там пливуть білесенькі хмаринки. Усе це — наша Батьківщина. Україна — мирна держава, її народ хоче жити в мирі. Україна — країна багата і вільна. Ми називаємо Україну нашою Батьківщиною. Батьківщина – це найкраще і найдорожче місце у світі. Усі ми любимо українську співочу мову, прекрасних наших людей, чарівну природу, щедру землю. Людей які живуть на Україні називають українцями. Любов до Батьківщини оспівували і у віршах, і в піснях. Прослухайте вірш про нашу Батьківщину.
Я живу на Україні,
Де річки, озера сині, –
Чиста в них вода, прозора,
Найгарніші наші міста,
Найгарніші наші села,
Люди мудрі і веселі,
Хати білі, чепурненькі,
Діти всі такі гарненькі…
Всі сади таки плодючі,
Огороди всі родючі.
Наша,Україно мила.
Слухання легенди «Брати»
Колись дуже давно жила жінка, яку звали Україна, і мала вона трьох синів. Росли вони чесними, сміливими, дуже любили свою матусю. Виросли і вирішили піти у світ.
«Що ж, – говорить мати, – ідіть, сини, та пам’ятайте рідну домівку». І дала старшому золоту корону з трьома промінцями: воля, честь, свобода, щоб в далекім краю зігрівала вона серце.
Минув час, і завдяки своєму розуму став старший син великим князем. Трипроменева корона зігрівала людей і вела їх уперед, вказувала шлях до кращого життя. А звали старшого сина … (Герб Тризуб).
– Збирається в дорогу середній син. Дала йому мати синьо – жовтий одяг, що виткала із ниток блакитного неба та золотого пшеничного колоска.
Він здіймався у височінь, бачив усіх, хто потребував допомоги, захищав від злих сил, прославляв свою неньку добрими справами. А звали середнього сина … (Прапор).
Третьому синові мати подарувала чарівний голос. Він так гарно співав, що люди впізнавали в ньому матусин голос. Він оспівував свою рідну землю, повноводні ріки, славних людей. Його пісня була урочистою. Хто її слухав, підводився і віддавав честь матері, яка виростила таких синів. Як звали наймолодшого сина … (Гімн).
– Люди впізнавали їх, говорили, що це – сини неньки – України. Брати прославляли свій рідний край, Батьківщину. І там, де вони проходять, завжди звучить урочиста пісня.
– Ось така легенда про трьох братів.
Обговорення легенди.
– Як звали матусю з прослуханої легенди?
– Скількох синів вона мала?
– Як звали старшого сина?
– Як звали молодшого сина?
Вивчіть вірш.
Рідний край
Красивий, щедрий, рідний край
І мова наша солов’їна.
Люби, шануй, оберігай
Усе, що зветься Україна.
Платон Воронько
Пропонуємо Вам виготовити цікавий, яскравий колаж:
“Символ незележної України”
Вихователь: Грицюк Т.І.