20.03.2020Р. – Закріплюємо матеріал. Ферзь проти слона і тури
Мета: закріпити знання дітей про шахову фігуру – ферзь та способи її пересування, закріпити поняття: «хід», «діагональ», «горизонталь», «вертикаль», «побити». Формувати вміння орієнтуватися на площині. Розвивати пам’ять, спостережливість, увагу. Виховувати посидючість.
Шановні батьки!!!
Запропонуйте дитині пригадати та показати на шахівниці «діагональ», «горизонталь», «вертикаль», розповісти, що вони знають про шахову фігуру ферзь.
Запитайте в неї:
- Чому ферзь вважається найсильнішою шаховою фігурою? (тому що він вміє ходити по діагоналям, як слон та по прямим горизонтальним та прямим вертикальним лініям, як тура) .
- Як б’є ферзь інші шахові фігури? (так само, як і ходить: по прямим вертикальним, горизонтальним та по діагональним лініям).
Запропонуйте малюку влаштувати бій між ферзем, слоном та турою, розіграйте наступні комбінації.
Розігрування комбінацій
Інформація для батьків
Туру і ферзя у шахах називають важкими фігурами. А коня і слона легкими фігурами. Як турі, так і слону не можна нападати на ферзя – він їх поб’є. Ферзь сам може атакувати туру по діагоналі, а слона – по лініях. Але хоча ферзь набагато сильніший і від тури, і від слона, на шахівниці він ці фігури зловити не в змозі – і у тури, і у слона є досить полів для відходу, – вони, як і ферзь, фігури далекобійні.