31.05.2022р. Реалізуємо освітні завдання за темою “Людина працею славна” (підтема “Водій”)

Доброго ранку, любі малята і шановні дорослі.

Сьогодні ми поговоримо про професію водія. Адже багато хлопчиків і навіть дівчаток мріють водити машину і стати водієм.

Має бак моя машина,

І колеса, і кабіну.

Посаджу туди маляток,

Будем подорожувати.

Отже- слухаємо.

Водій – це людина, яка керує транспортом, – чи то автобус, тролейбус, маршрутне таксі, машина, трамвай….

Будову своєї машини він має знати дуже добре.

Водій повинен дотримуватися правил дорожнього руху.

Перед тим, як виїхати на лінію, водій має здійснити підготовчу роботу – зробити огляд транспортного засобу.

Халатність чи неуважність, допущені при огляді, можуть спричинити аварію.

При керуванні пасажирським транспортом водій повинен дотримуватися розкладу, спостерігати за посадкою і висадкою пасажирів, оголошувати зупинки, усувати прості неполадки, і, в разі необхідності, вміти надати першу допомогу пасажирові.

На дорозі водій має добре знати дорожні знаки і не порушувати правил дорожнього руху.

Професія водія дуже відповідальна.

А які види транспорту ви знаєте?

На вулицях нашого міста ми можемо з вами побачити легкові машини, маршрутні таксі, автобуси, спеціальний транспорт і навіть трамваї.

Трамвай – це найдавніший вид міського громадського транспорту. Трамвай їздить по рейках, а високо над ними протягнуто електродріт, по якому ковзає металева дуга – бугель. Через цей бугель передається електричний струм від дроту до двигуна трамваю. Тому, якщо припинити подачу струму, трамвай зупиняється. Трамвай під час руху стукотить, наче поїзд. Це тому, що його колеса раз у раз проїжджають по стиках рейок.

Відгадайте загадку

Будиночок ріжки має,

Людей на роботу збирає.

Швидко по місту біжить,

За кермом водій сидить (Тролейбус).

Тролейбус, на відміну від трамваю, (їздить у великих містах)має не дугу-бугель, а дві штанги, які тримаються за електродроти. Ці штанги називають «рогами» тролейбуса. Водій легко причіпляє штангу до дротів і відчіпляє її при потребі. І їде він не рейках, а по асфальту звичайними колесами, тому він швидкий, маневреніший і не такий гуркотливий, як трамвай. Тролейбус не має вагонів, але часто складається з двох відділень, з’єднаних складчастою гумовою перегородкою.

Цікава гра.

– Діти, а хто такий кондуктор і що він робить? (кондуктор продає квитки пасажирам). Так, кондуктор контролює, щоб всі пасажири транспорту придбали квиток на проїзд.

– А як треба себе поводити у транспорті: танцювати, співати, голосно говорити можна? (ні, треба тихенько стояти, або сидіти якщо є вільні місця, не кричати, не штовхатися, не заважати іншим людям).

Психогімнастика «Подорож на машині».

1. Накачаємо колеса (вправа «Насос»).
  2. Поїхала машина повільно (біг по колу).
  3. Поїхала швидше.
  4. Перевірити гальма (по колінах стукати: тук-тук-тук).
  5. Дорога не рівна (стрибати, просуваючись вперед).

Мовна вправа «В чому їхали малята».

Машина – (у машині).

Автобус – (в автобусі).

Тролейбус – (у тролейбусі).

Трамвай – (у трамваї).

Таксі – (у таксі).

Гра «Відгадай професію».

Цікаво! Чи знаєте ви, які предмети належать до тієї чи іншої професії. Хто вгадає, кому це належить?

Термометр, шприц, білий халат……лікар.

Ножиці, гребінець, фен, дзеркало…..перукар.

Каструля, ніж, плита…..повар.

Машина, руль, дорога…..водій.

Покупець, ціна, товари…продавець.

Вогнегасник, шланг, пожежа….пожежник.

Тканина, ножиці, голка…..швець.

Загадки  про професії.

Уявіть собі, що не вийшли на роботу водії автобусів і тролейбусів. Що трапилося б?

А якщо не працює електрик?

Якщо вчителі не вийдуть на роботу?

Що буде, коли перестануть працювати комп’ютери?

А коли шахтарі перестануть видобувати вугілля?

Яка професія найважливіша?

Усі професії потрібні. Люди кожної професії повинні добросовісно виконувати свої обов’язки.

А тепер подивіться відео і намалюйте машину, яка вам до вподоби. Бажаємо успіхів.

Вихователі: Грицюк Т.І., Гнойова Т.П.