31.03.2020 р. – Весняна алергія у дітей: що робити?
Весняна алергія, або іншими словами поліноз – це реакція організму на збудники, які появляються переважно весною. Даним алергеном являється пилок рослин, який під впливом вітру швидко розноситься осідаючи на слизову оболонку носа й очей, що веде до алергічної реакції.
Поліноз може проявлятися по різному – чхання, алергічний риніт, безпричинний кашель, свербіж, сльозотеча, розвивається алергічний кон’юнктивіт, висипка на шкірі, порушення дихання, задишка, що може призвести до бронхіальної астми.
Як же полегшити стан алергіка, особливо якщо це дитина, яка самостійно не може справитись з проявами алергії?
Перше, що потрібно зробити – це усунути збудник впливу. Для цього потрібно проводити сухе і вологе прибирання житла, а також очищувати повітря за допомогою домашніх очищувачів на основі вугільних фільтрів. Рекомендується також зміна місця проживання на період загострення алергічних реакцій.
Наступне, що полегшить стан організму є приймання антигістамінних препаратів, які зменшують набряклість та запалення слизових оболонок. Також можна використовувати очні каплі при кон’юнктивіті та проти набрякові засоби при риніті.
Іноді дане лікування може не дати бажаних результатів, це залежить від особливостей кожного організму. В такому випадку призначається імунотерапія – це введення в невеликих дозах алергену, поступово збільшуючи її. В результаті виробляється стійкість до алергену. Але це потрібно робити до початку проявів алергії.
Попри медикаментозне лікування, дотримуйтесь наступних заходів щоб вберегти дитину від проявів алергії:
1)організовуйте прогулянки з дитиною після 10 години ранку, оскільки пік пилкування триває з 5 до 10 години ранку;
2)добре гуляти після дощу, коли пил прибивається до землі;
3) остерігайтеся прогулянок у суху вітряну погоду;
4) старайтесь якомога менше знаходитись на сонці;
5)одягайте марлеву пов’язку;
6)після прогулянки змийте дитину в душі та поміняйте одяг;
7) не сушіть одяг на відкритому повітрі в період цвітіння
Коли весна не тішить. Як рятуватися від сезонної алергії
Для когось пробудження природи – це радість, а для іншого – період, коли на вулицю виходити не хочеться. Щороку все більше людей хворіють на сезонну алергію, але не поспішають до лікаря. Дехто хворіє на алергію з дитинства, але часто вона проявляється уже в дорослому віці. Причиною виникнення алергії може бути спадковість або низька імунна система. Відсоток хворих на сезонну алергію, або поліноз, щороку збільшується. Це пов’язано з екологією, викидами в атмосферу, які теж мають подразнюючий ефект. Період сезонної алергії розпочинається вже наприкінці березня і може тривати аж до початку жовтня. Його ділять на три: весняний, літній і осінній.
У весняний період хворі реагують на пилок рослин, коли ще листя не розпустилося, а пилок уже є. Найчастіше реагують на вільху, березу, ліщину, тополю, клен, акацію, дуб. Влітку алергію викликають злакові трави, восени – полин, кропива.
Частіше алергія проявляється у дітей, ніж у дорослих. Скоріш за все, це пов’язано з тим, що імунна система дітей слабша.
Повністю вилікувати алергію не вийде, зате можна її контролювати й відчувати лише легкі ознаки. З народними методами лікарі рекомендують бути обережними, адже найчастіше у них задіяні трави, і невідомо, чи вони не стануть додатковим збудником алергічної реакції.
Харчову алергію найскладніше діагностувати, бо тут часто причиною є перехресні алергічні реакції, пов’язані з полінозом. До того ж, невідомо, наскільки чисті та якісні були ці продукти. Це стосується і ліків. У людини, яка має алергію на антибіотики, можуть з’явитися симптоми, хоч вона їх і не приймала. А, натомість, вживала молочні продукти, в які додавали антибіотики, щоб вони не псувалися. Звідти й алергічна реакція.З ліків найчастіше пацієнти мають алергію на антибіотики, а також на йод, аспірин. Якщо, наприклад, є алергія на пеніцилін, то людині не призначають жодні з подібних груп антибіотиків. Медикаментозна алергія може проявлятися у шкірних реакціях, розладах шлунково-кишкового тракту, може проходити дуже важко. До речі, якщо алерген потрапляє в організм вперше, то алергії не буде, лише утворяться антитіла. Її прояви стануть помітними, коли алерген потрапить до організму вже вдруге.
Матеріал підготувала
сестра медична старша
Яковченко Ірина Іванівна