07.11.2023р. Реалізуємо освітні завдання за темою ”Різні домівки” підтема “Домівки для всіх”.

1.Запитайте дитину, чи знає вона будинки, де живуть ляльки ( вдома, у магазині). Розкажіть про ляльковий театр, де зберігаються ляльки, показують лялькові вистави. Покажіть світлину Київського міського театру ляльок.

2.Покажіть зразки різних ляльок -рукавичок, на паличках, маріонеток. Розкажіть про акторів- лялькарів, які керують ляльками, промовляють слова, співають пісні, розповідають казки.

3.Влаштуйте перегляд фрагменту вистави для дітей одного з українських театрів-ляльок-вистава має бути знайома дитині за сюжетом, ( наприклад “Золоте курча”, “Наш веселий колобок”, ” Троє поросят”)

4.Проведіть з дитиною гру «Підберемо матеріали для будівництва».

Зараз ми перевіримо на міцність будиночок із соломи. Чий це будиночок? (Ніф-Ніфа).

Запропонуйте дитині уявити  себе вовком і дмухнути щосили на солому. 1-2-3 – разом дмухни. Ще раз! Розлетілася солома і весь будиночок. Значить солома неміцна, вона дуже легка.

А ось і другий будиночок. З чого він зроблений? (з хмизу). Хто з поросят жив в такому будиночку? (Нуф-Нуф).

Нехай дитина набере  повітря і дмухне щосили. 1-2-3 – разом дмухни! Ще раз! Розлетівся і будиночок Нуф-Нуфа. Хмиз теж неміцний матеріал. Він не годиться для будівництва.

Що за будиночок? (кам’яний). А хто в ньому жив? Наф-Наф. Ну що, перевіримо його на міцність? 1-2-3 – всі разом дмухни! Ще раз!

Скільки б ми не дмухали, він не розлетиться, бо він кам’яний, а значить – міцний.

-Який матеріал міцний? Чому?

Наші поросята: Ніф-Ніф, Нуф-Нуф залишилися без житла.

Побудуйте разом з дитиною гарний будинок з конструктора.

Який будинок найміцніший? Чому?

5.Виконайте завдання разом із дитиною.

1)-Впізнай тварин за силуетами та намалюй їх.

-Створіть ляльки-рукавички для вистави.

2) -Проявіть свою фантазію, виконайте зображення ляльок-рукавичок за своїм задумом.

-Яку історію можна придумати та показати за допомогою цих ляльок?

Вихователь : Ніколаєнко І.А.