03.04.2020р.-Профілактика стоматиту у дітей
Стоматит – це запальне ураження слизової ротової порожнини. Захворювання добре піддається лікуванню, але треба знати симптоми стоматиту, щоб своєчасно розпочати терапію і полегшити стан хворої дитини.
Загальні симптоми захворювання
1)плач, вередування і неспокій дитини без видимих причин;
2)відмова від їжі (особливо характерно для дітей у віці до 1 року);
3)на язику та слизовій ротової порожнині з’являються патологічні осередки: білий наліт, який важко зняти; виразки з сіруватим покровом; висипання у вигляді міхурців з рідким вмістом. Найчастіше захворювання діагностують батьки.
Чистота порожнини рота у дитини — це головний фактор, який може вберегти його від стоматиту.Тому основним завданням батьків є забезпечення гігієни рота у свого малюка.
Обов’язково два рази в день потрібно чистити діткам зуби: якщо вони маленькі (до 5 років включно), то під чуйним контролем батьків.
Навчіть дитину частіше мити руки після вулиці і туалету, а також перед кожним прийомом їжі.
Потрібно навчити дітей після їжі споліскувати рот.
Слідкуйте за тим, щоб в рот дитини не потрапляли сторонні, часто брудні предмети, які кишать бактеріями та інфекціями.
Відучіть дитину смоктати пальці.
Дотримуючись цих рекомендацій, ви знизите ризик захворювання стоматиту у свого малюка майже на 80%.
Будь-які захворювання порожнини рота можуть призвести до стоматиту. Тому при перших ознаках карієсу, або будь-якому іншому підозрілому симптомі потрібно обов’язково своєчасно звертатися до лікаря. І ні в якому разі не займайтеся самолікуванням. Професійна допомога зубного лікаря і своєчасне лікування молочних зубів у дітей — головна профілактична міра в попередженні дитячого стоматиту.
Забезпечте своїй дитині повноцінне харчування, що містить в собі всі необхідні для його росту і розвитку вітаміни і мікроелементи. Нестача цих речовин — одна з причин порушення мікрофлори у роті, в результаті чого і відбувається утворення виразок і виснаження слизової оболонки ротової порожнини дитини.
Не давайте дитині гостру, гарячу і дуже кислу їжу: все це може легко травмувати слизову оболонку рота і привести до утворення виразок.
Щоб уберегти дитину від стоматиту, постарайтеся, щоб вона часто гуляла на вулиці і вміла поводитися у дитячому колективі.
Чи можна лікувати стоматит у домашніх умовах?
Можна, але за умови, що ви:
- помітили захворювання на початковій стадії;
- проконсультувалися з лікарями.
У більшості випадків, лікарі призначають антисептичні препарати, але це не означає, що можна займатися самолікуванням: різні форми стоматиту лікуються по-різному, тому ефективність антисептичних препаратів теж відрізняється.
Батьки малюка в будь-якому віці обов’язково повинні дбати про профілактику стоматиту у дитини. Ці заходи набагато простіше, ніж довге і болісне лікування. Зробіть життя своєї дитини легшим і безтурботнішим!
Матеріал підготувала
сестра медична старша
Яковченко Ірина Іванівна