03.04.2020р.-Профілактика стоматиту у дітей

Стоматит – це запальне ураження слизової ротової порожнини. Захворювання добре піддається лікуванню, але треба знати симптоми  стоматиту, щоб своєчасно розпочати терапію і полегшити стан хворої дитини.

Загальні симптоми захворювання

1)плач, вередування і неспокій дитини без видимих причин;

2)відмова від їжі (особливо характерно для дітей у віці до 1 року);

3)на язику та слизовій ротової порожнині з’являються патологічні осередки:  білий наліт, який важко зняти; виразки з сіруватим покровом; висипання у вигляді міхурців з рідким вмістом. Найчастіше захворювання діагностують батьки.

Чистота порожнини рота у дитини — це головний фактор, який може вберегти його від стоматиту.Тому основним завданням батьків є забезпечення гігієни рота у свого малюка.

  Обов’язково два рази в день потрібно чистити діткам зуби: якщо вони маленькі (до 5 років включно), то під чуйним контролем батьків.

  Навчіть дитину частіше мити руки після вулиці і туалету, а також перед кожним прийомом їжі.

  Потрібно навчити дітей після їжі споліскувати рот.

  Слідкуйте за тим, щоб в рот дитини не потрапляли сторонні, часто брудні предмети, які кишать бактеріями та інфекціями.

  Відучіть дитину смоктати пальці.

Дотримуючись цих рекомендацій, ви знизите ризик захворювання стоматиту у свого малюка майже на 80%.

Будь-які захворювання порожнини рота можуть призвести до стоматиту. Тому при перших ознаках карієсу, або будь-якому іншому підозрілому симптомі потрібно обов’язково своєчасно звертатися до лікаря. І ні в якому разі не займайтеся самолікуванням. Професійна допомога зубного лікаря і своєчасне лікування молочних зубів у дітей — головна профілактична міра в попередженні дитячого стоматиту.

Забезпечте своїй дитині повноцінне харчування, що містить в собі всі необхідні для його росту і розвитку вітаміни і мікроелементи. Нестача цих речовин — одна з причин порушення мікрофлори у роті, в результаті чого і відбувається утворення виразок і виснаження слизової оболонки ротової порожнини дитини.

Не давайте дитині гостру, гарячу і дуже кислу їжу: все це може легко травмувати слизову оболонку рота і привести до утворення виразок.

Щоб уберегти дитину від стоматиту, постарайтеся, щоб вона часто гуляла на вулиці і вміла поводитися у дитячому колективі.

Чи можна лікувати стоматит у домашніх умовах?

Можна, але за умови, що ви:

• помітили захворювання на початковій стадії;
  • проконсультувалися з лікарями.

У більшості випадків, лікарі призначають антисептичні препарати, але це не означає, що можна займатися самолікуванням: різні форми стоматиту лікуються по-різному, тому ефективність антисептичних препаратів теж відрізняється.

Батьки малюка в будь-якому віці обов’язково повинні дбати про профілактику стоматиту у дитини. Ці заходи набагато простіше, ніж довге і болісне лікування. Зробіть життя своєї дитини легшим  і безтурботнішим!

Матеріал підготувала

сестра медична старша