24.03.2020р. – МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ПРАВИЛ ПОВЕДІНКИ БАТЬКІВ ТА ДІТЕЙ ПІД ЧАС КАРАНТИНУ

ВДОМА

1.Важливо дотримуватись розпорядку дня: чищення зубів, зарядка, прогулянка (якщо це можливо), денний сон та інші звичні для дитини ритуали повинні бути щодня. Дуже важливими є спільні прийоми їжі. Графік потрібен, щоб дитина мала певні межі, в яких вона буде більш організованою. Так і батьки встигатимуть більше, і малеча отримуватиме достатньо уваги.

2.Найбільш продуктивною частиною дня у дітей є час до обіду. Тому всі заняття, які спрямовані на розвиток дитини, краще планувати на першу половину дня.

3.ЗМУШУВАТИ ДИТИНУ НЕ ПОТРІБНО: лише йти за її інтересами. Дитина хоче читати – можемо почитати, вирішує складати пазли – займемось цим.

4.На період карантину батькам або іншим членам сім’ї треба домовлятись, хто зараз сидітиме з дитиною. Наприклад, батько працює, поки мама гуляє з дитиною. Потім мама займається роботою, а батько грається із дітьми. Одному дорослому повноцінно працювати та займатися дитиною буде важко – діти рідко можуть три години спокійно гратись самі, не відволікаючи.

5.ПЛАНУВАТИ ВСІ АКТИВНОСТІ варто з урахуванням інтересів дитини, бо для кожного віку вони свої. Час, який зараз батьки проводять із малечею, можна використовувати для спільних приготувань їжі, занять спортом чи танцями.

6.Залучіть малюка до прибирання будинку, адже вологе прибирання та провітрювання кімнат нині надважливі.  Це заняття можна перетворити в гру. Запропонуйте дитині пограти в супергероїв, що борються з вірусами та шкідниками. Озбройтесь гумовими рукавичками, ганчірками, пилосмоком, вдягніть захисні маски. І до бою – рятувати свою оселю від злих бактерій. А якщо дитині ще й зробити плащ супергероя, це стане її улюбленим заняттям. Як результат – чистий будинок, свіже повітря та щаслива дитина.

7.Придумайте веселий спосіб навчити дитину правильних звичок, щоб дати їй відчуття контролю. Наприклад, ви можете перетворити миття рук на гру. Скажіть їй: «Навколо віруси, тому нам потрібно бути обережними. Нам потрібно вимити руки, а потім я розповім тобі, як ще ми зможемо перехитрити віруси». Нагадуйте дитині протягом дня, що не можна торкатися свого обличчя, поки вона гарно не вимиє свої руки, привчайте чхати та кашляти в лікоть.

8.Удома можна гратися і з кінетичним піском, пластиліном, робити аплікації з паперу, грати в сюжетно-рольові ігри «Кухня», «Лікарня», «Сім’я». Для дітей цінно, коли батьки граються з ними на одному рівні: наприклад, сідають разом на килим і роблять щось спільне.

9.На час карантину потрібно виконувати завдання педагогів дитячого садочка, який відвідувала дитина, які вони розміщують на сайті закладу дошкільної освіти. Додатково можна  знайти в YouTube чи навіть у соцмережах інших мам багато ідей, чим зайняти дитину.

10.У періоди карантину варто стежити за кількістю солодкого, яке вживають діти. Солодощі збуджують дитину: їй важче заснути, складніше сконцентруватись на чомусь.

11.Для ігор та розваг не використовуйте часто гаджети. Краще звідти видалити усе зайве й залишити лише додатки для розвитку та навчання. Мультики варто обирати документальні та навчальні. Наприклад, після прочитання енциклопедії дитина зацікавилась Антарктидою – це чудово і можна наступного дня показати відео на цю тему.

ПРОГУЛЯНКА

Під час карантину гуляти з дітьми на вулиці можна, але дотримуючись певних правил. На дитячі майданчики приводити дитину гратися не можна. Краще гуляти на власній приватній території (якщо ви живете в будинку), в парку або в лісі тоді, коли там небагато відвідувачів. Наприклад, влаштовувати ранкові прогулянки, коли ще більшість людей вдома. Не слід також відвідувати супермаркети та аптеки.

Яких правил повинні дотримуватися батьки дошкільників:

  • батьки дитини повинні вийти у під’їзд першими, щоб упевнитися у відсутності інших мешканців та мати можливість залишити власне помешкання не вступаючи в контакти з іншими людьми;
  • батьки дитини повинні слідкувати, щоб під час пересування східцями у під’їзді малюк не контактував із зовнішніми поверхнями;
  • краще спускатися сходами пішки, а не користуватися ліфтом (убільшості випадків кабіни ліфта практично невентильовані);
  • під час прогулянки батьки разом з дитиною не контактують з іншими людьми;
  • під час прогулянки необхідно стежити:

– щоб дитина не наближалася та не контактувала з бездомними тваринами (тварини не можуть хворіти на коронавірус Covid-19, але можуть переносити його на собі, так як і люди);

– за чистотою  рук малюка (у разі потреби використовувати санітайзер);

  • щоб дитина не інфікувалася вдома від домашньої тварини (собаки, кота) після прогулянки їм необхідно мити лапки спеціальними засобами, шампунями для тварин, тощо. Окрім цього, з собаками краще гуляти в місцях, де немає скупчення людей.

НЕ ВАРТО СПРИЙМАТИ КАРАНТИН ЯК ТЕ, ЩО УСКЛАДНЮЄ ЖИТТЯ. ВИКОРИСТОВУЙТЕ ЙОГО ДЛЯ ТОГО, ЩОБ ПРОВЕСТИ БІЛЬШЕ ЧАСУ З ДІТЬМИ: ВОНИ НАСПРАВДІ ДУЖЕ ПОТРЕБУЮТЬ НАШОЇ УВАГИ. І НАВІТЬ РАЗОМ РОЗКЛАСТИ РЕЧІ ПІСЛЯ ПРАННЯ – ЦЕ ВЖЕ ЧУДОВА СПІЛЬНА АКТИВНІСТЬ.

 

Вам може бути цікаво...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *