НОВИНИ ЛИСТОПАДА 2024Р.
1.В час, коли в Україні, як і в усьому світі, зростає кількість дітей з певними порушеннями розвитку, що потребують спеціальної допомоги з боку педагогів як спеціальних, так і дошкільних закладів, питання пошуку нових форм, методів і засобів навчання та виховання таких дітей стають життєво необхідними. І в цьому процесі значне місце належить мистецтву. Мистецтво – це важливий засіб профілактики та корекції ряду порушень у дітей з особливими потребами. Воно позитивно впливає на розвиток усіх сенсорних систем, пам’яті та психоемоційної сфери.
2.У ЗДО № 1″Орлятко” систематично приділяється увага організації харчування дошкільників.Педагоги спільно з батьками вихованців працюють над формуванням у дітей навичок культури здорового харчування, що сприяє зміцненню здоров’я дітей та допомагає зменшити ризик хронічних захворювань. На виконання наказу управління освіти Конотопської міської ради від 26.09.2024р. № 261-ОД “Про затвердження плану заходів, щодо сприяння формуванню в учасників освітнього процесу навичок здорового харчування” в закладі дошкільної освіти з 11 по 15 листопада проходить тиждень здорового харчування. Педагоги в цікавій ігровій формі проводять з малюками інтегровані заняття, бесіди, дидактичні ігри відповідної тематики, закріплюють у вихованців навички здорового харчування. Сестра медична старша Ірина ЯКОВЧЕНКО
3.У рамках реалізації заходів ІІ Десятиліття дій з безпеки дорожнього руху 2021-2030, проголошеного Генеральною Асамблеєю ООН, з 11 по 15 листопада 2024 року педагогічні працівники та вихованці ЗДО №1 «Орлятко» взяли участь у 2-му етапі Всеукраїнського Тижня безпеки дорожнього руху. Педагоги у групових кімнатах оновили куточки дорожнього руху, організували і провели з дітьми тематичні бесіди, дидактичні ігри, інтегровані заняття відповідної тематики: «Правила дорожнього руху», «Безпека руху пішоходів», «Безпечно – небезпечно», «Ми – пасажири», «Відгадай який знак?», «Наш друг світлофор», «Дорожні знаки», «Зебра – пішохідний перехід», «Транспорт на вулиці міста», закріпили знання дошкільників про правила поведінки в транспорті та на вулиці.Також протягом тижня серед вихованців старших вікових груп був проведений конкурс дитячого малюнка «Безпечна дорога». З батьками вихованців проведені індивідуальні бесіди щодо забезпечення захисту життя та здоров’я дітей в процесі дорожнього руху, консультація «Дитина і дорожній рух»; для працівників майстер – клас з надання домедичної допомоги постраждалим внаслідок ДТП.
4.Здійснюємо діагностичні обстеження новоприбулих вихованців з особливими освітніми потребами . Діагностика допомагає з’ясувати, які саме освітні потреби має дитина з особливими потребами, щоб забезпечити їй належну підтримку та розвиток. Асистент-вихователя : Олена БАЧАЛ
5.Застосування занять на запуск мовлення є важливим етапом у корекційній роботі з немовленнєвими дітьми. Такі заняття допомагають дітям почати говорити, розвивати комунікативні навички та інтегруватися в суспільство. Заняття із запуску мовлення являються першим етапом у роботі з дитино, яка не говорить.
6.У рамках проведення атестації вихователь групи для дітей з порушеннями мови «Дзвіночок» Ніколаєнко І.А. провела для дошкільників цікавий фізкультурний квест «Морські пригоди». Педагог в ігровій формі закріпила знання малюків про різні країни, працювала над удосконаленням рухових навичок вихованців, акцентувала увагу дошкільнят на необхідності піклуватися про власне здоров’я, продовжувала вчити дітей взаємодіяти між собою під час виконання нестандартних завдань. Вихованці із задоволенням брали участь у квесті та отримали позитивні емоції та враження.
7.Особливістю логопедичної роботи з дітьми раннього віку є її розвивальна спрямованість. Компенсаторні можливості мозку в перші три роки життя досить великі, а патологічний стереотип є ще недостатньо сформованим. Завдання логопеда – знайти ефективні методи, прийоми, форми роботи, які б стимулювали розвиток слухової уваги, пам’яті, сприймання, мовленнєвої моторики, розуміння мовлення.