Про заклад

ІСТОРІЯ  ДОШКІЛЬНОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

(ЯСЛА-САДКА) №1 «ОРЛЯТКО»

Дошкільний навчальний заклад №1 з крилатою назвою «Орлятко» був відкритий 25 лютого 1977 року. Так як дитячий садок  підпорядковувався військовій частині 68180, переважна кількість вихованців були дітьми військовослужбовців.   На той час у садочку налічувалося три вікові групи, загальна кількість дітей становила 70 чоловік.

Керівництво дитячим садком  справа  нелегка  і відповідальна.  Життя висуває до завідувача особливо суворі вимоги. Це має бути людина енергійна, ділова, глибоко обізнана з тонкощами дошкільної справи, здатна надихнути педколектив, спрямувати його в потрібному напрямку. Саме такі риси були притаманні Грищенко Ларисі Григоріївні – першій завідувачці ясел-садка. Лариса Георгіївна очолила колектив талановитих, захоплених у дошкільну справу педагогів, які з глибоким інтересом ставилися до своєї роботи, постійно прагнули до самовдосконалення, багато читали, спостерігали, замислювалися над тим, як краще організувати свою роботу з вихованцями. Це такі вихователі, як Маклай В.І., Корчагіна Л.В., Гнибіда С.Л.,  Ковальова В.Ф., Грачова А.М.

З листопада 1988 року дитячий садок очолює Єременко Тамара Прокопівна.  Педагоги закладу  згадують про неї з теплом у серці, розповідають про те, як вона допомагала  кому доброю порадою, кому власним прикладом. Її привітна посмішка надихала вихователів працювати творчо, натхненно.

Минали роки, відбувалися політичні та соціальні зміни. З 1997 року дитячий садок переходить у відомство військової частини А-1002. У час, коли дошкільна освіта переживала кризу по скороченню мережі дошкільних закладів, наш садочок “Орлятко” вдалося зберегти. З 1 жовтня 1998 року він став належати Конотопському відділу освіти. Очолила дошкільний заклад Товкач Валентина Михайлівна.  Її організаторського хисту вистачало на все. Аби заклад був найкращим  вона працювала не покладаючи рук. Валентина Михайлівна вважає, що головним її досягненням у ті роки  стало те, що вона зуміла згуртувати  та повести за собою педагогічний коллектив, склад якого майже повністю змінився. У дитячому садку почали працювати вихователі із чотирьох різних дитячих садочків. Про те, як їй було важко, знає тільки вона. Але люди пішли за Валентиною Михайлівною, підхопивши її життєвий девіз “НІКОЛИ НЕ ЗУПИНЯТИСЯ НА ДОСЯГНУТОМУ”.

Позитивний образ дошкільного закладу постійно приваблював батьків малюків , які бажали, щоб їхні  діти виховувалися саме в «Орлятку». І тому, з 1998 року в закладі функціонує вже шість груп, кількість вихованців складає 120 чоловік, починають працювати гуртки з хореографії та англійської мови. З 30.06.2004 року дитячий садок було перейменовано на дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №1 «Орлятко». Також у цьому році відкриваються 2  корекційні групи: для дітей з вадами мови та вадами опорно-рухового апарату, в 2012 році – група для дітей із затримкою психічного розвитку. Завідувачу Товкач В.М. за плідну роботу в 2004 році присвоєно високе звання «Відмінник освіти України». У вересні 2013 року  вона була нагороджена Сумською обласною премією імені  А.С.Макаренка у номінації «Діяльність педагогів дошкільних навчальних закладів». У 2017 році нагороджена Почесною відзнакою «Феліца».

Завдяки  зусиллям педагогічного  коллективу  дитячий садок за останні роки перетворився з навчальної установи  на теплий затишний дім для малюків. Сучасні  групові приміщення, казкові ігрові майданчики подобаються  як дітлахам, так і їх батькам. На даний момент ДНЗ №1 «Орлятко»  відвідують 130 дітей. З ними працюють 20 творчих, талановитих педагогів, які тепло свого серця, часточку свої душі кожного дня віддають дошкільнятам. Саме тому вихованці кожного ранку з радістю поспішають до садочка, де на них чекають люди, для яких КОЖЕН МАЛЮК – ЦЕ ЦЕНТР ВСЕСВІТУ.

Так живе і працює ДНЗ №1 «Орлятко». Він завжди готовий прийняти нових малюків, розділити з ними радощі та турботи, зігріти теплом маленькі серця.

 

 

                                                       

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.