03.01.2024р. Реалізуємо освітні завдання за темою «Україна: моє-твоє-наше» (підтема «Як українці здоров՚я гартують»).

1.Шановні батьки,  проведіть вправу «Повтори за мною…». Дорослий  показує відповідні рухи, а дитина повторює за ним. Ігрову вправу ліпше проводити під ритмічну музику. Після гри запропонуйте  поміркувати, навіщо треба виконувати різноманiтнi вправи.


2. Органiзуйте розмову та запропонуйте дитині пояснити вислів «Здоров’я людини – багатство краïни. Зверніть увагу, що в Україні здавна дуже уважно ставляться до здоров’я. Традиційно люди вітаються й прощаються одне з одним побажанням здоров’я: «Здоровенькі були!», «Здрастуйте!», «Доброго здоров’ячка!», «На щастя, на здоров’я!», «Бувайте здорові!». Акцентуйте увагу на тому, що українські приказки і прислів’я також свідчать про те, що народ завжди вважав здоров’я найголовнішою цiннiстю. Пригадайте разом із дитиною прислів’я про здоров’я (наприклад: «Бережи одежу знову, а здоров’я змолоду», «Люди часто хворіють, бо берегтися не вміють»). Намалюйте разом плакат, який зможе проілюструвати зміст прислів’я за вибором.


3. Розкажіть дитині про існування сучасного виду спорту, який зародився в Україні, – про хортинг. Пояснить, що слово «хортинг» походить вiд назви відомого у світі славетного острова Хортиця, де була розташована Запорізька Січ. Хортиця була оплотом воïнiв, де вдосконалювалося бойове мистецтво. З’явилася цiла система фізичного, морального та духовного виховання, що заснована на народних традиціях.

4. Запропонуйте спробувати простий спосіб загартовування, змiнюючи температуру води у ванночці для рук (тепла – холодна).
5. Запропонуйте виконати мовленнєву вправу «Продовж речення». Почніть вислів словами: “Я здоровий(а), тому я можу…”
6. Пограйте в дидактичну гру «Що добре, а що погано» Мета: вправляти в умінні розпізнавати добрі та погані вчинки, описувати та давати їм оцінку; розвивати дружні стосунки, бажання допомагати.

7.Запропонуйте пограти в мовленнєву гру «Склади речення»

 

Підготувала вихователь: Олена ІЩЕНКО

Вам може бути цікаво...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *