08.04.2024р.Реалізуємо освітні завдання за темою:”Рух на дорозі” (підтема”Дорога, доріжка,шлях,напрям”).

Доброго дня шановні батьки та діти.
1. Почніть своє спілкування з дитиною з прослуховування шуму руху транспорту на дорозі та відгадування загадок про дорогу:
«Лежить Гася, простяглася, як устане – до неба дістане»; «Щоб мені кудись дійти, треба всю її пройти»; «Бере початок від порога далека чи близька…». (дорога).  Розпитайте дітей, які дороги вони зустрічали у своєму житті. Уточнюйте дитячі відповіді та систематизуйте їх. (Ця дорога сільська, міська, чи гірська тощо).


2. Запросіть дитину до полілогу  за напрямами: де бувають дороги?
З чого, з якого матеріалу їх роблять? Які є дороги залежно від виду транспорту? Які дороги залежно від того, хто або що на них?
3. Зробіть аналіз слів «дорога», «доріжка», «шлях», «напрям», допоможіть дітям порівняти ці поняття, співвіднесіть з кожним видом транспорту.
4. Пограйте з дитиною в гру: покажіть предметні картинки з видами транспорту та попросіть для кожного виду викласти з лічильних паличок на столі відповідні дороги.


5. Послухайте казку про двох жадібних ведмежат, потім розпитайте дітей, якою, на їхню думку, була дорога, якою рухалися ведмежата (Широкою чи вузькою? Порожньою чи переповненою транспортом? Лісовою чи сільською?). щоб переглянути відео перейдіть за посиланням:

6. Запросіть малюка зробити міську пішохідну дорогу (тротуар), виклавши мозаїку.

7.Сприймання художнього твору, Дмитро Добровольський «Сонячні вітрила»


Проведіть  бесіду: Що відбувається на картині? Що ти бачиш тут такого, що дозволяє тобі так думати? Що ще відбувається на картині? Що можна сказати про цих людей? Що ще можна сказати про місце, де це відбувається?
8. Цікавим видом роботи для малюка стане аплікація за схемою «Морський пейзаж». *Знадобиться: кольоровий папір, клей.
Запропонуйте малюку створити морський пейзаж у техніці відривної аплікації. Спонукайте  дитину подумати, що може бути дорогою у морі та з допомогою чого визначають цю дорогу капітани (компас, навігатор, карти, зірки). Перегляньте відео створення аплікації перейшовши за посиланням:

 

Бажаємо приємного спілкування з дитиною.

Вихователь: Тетяна ГНОЙОВА.

 

Вам може бути цікаво...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *