08.05.2020р. – Реалізуємо освітні завдання за темою “Квіти” (підтема “Червона книга України”)

1.Перегляньте розвивальний мультфільм “Як захищати рослини рідного краю?”, проведіть обговорення після перегляду.

Обговорення перегляду:

-Якого кольору обкладинка у цієї книги?

-Що вам нагадує червоний колір? (Знаки небезпеки, кров).

-Що роблять люди, коли небезпека? (Плачуть, кричать,  благають про допомогу).

–  Як ви думаєте, чому обкладинка цієї книги повністю червона? (У ній розповідається про тих, хто благає допомоги).

-А від людини залежить краса природи?

-А чи завжди людина допомагає природі? (Відповіді дітей).

Адже ми міцно пов’язані з рослинами і тваринами. Знищимо птахів – комахи з’їдять всю зелень – люди не зможуть їсти плоди, овочі. Так завжди відбувається в природі: зник один – захворів інший – загинув третій.

2.Розгляньте  картинки. На них зображені рослини, які потребують захисту.

Рослини: конвалія, дзвіночок перистолистий, гвоздика, підсніжник, сон-трава, річкова лілія та ін.

Ці рослини не можна рвати.

Ця книга містить відомості про рідкісні види тварин, рослин і грибів та такі, що зникають.  Дійсно, у Червоній книзі України розміщені ті рослини і тварини нашої країни, яким необхідна допомога.

– Як ти думаєш, про що вони можуть благати людей?

Ми з тобою вже говорили про те, що все живе вміє говорити тільки з тим, хто хоче його почути. Люди, які турбуються про природу України,  чують безмовні крики тих рослин, тварин, комах, птахів, яких майже не залишилося у природі, які почали  зникати. Вони намагаються їх врятувати і заносять їх назви до Червоної книги. А Червоною книгу назвали тому, що червоний колір подає усім сигнал небезпеки – «Увага! Не чіпати! Берегти!». Червона книга звертається до людей зі словами: «Зупиніться, люди! Поміркуйте, що ви маєте робити і до чого це може призвести!».

3.«Хвилинка роздумів»

-Чи звертають люди увагу на зникаючих тварин, рослин?

-Чому так відбувається?

У старовину люди розумно користувалися дарами природи. Ніколи не вбивали самок і дитинчат, випускали з мереж риб’ячу молодь і риб з ікрою, рубали тільки старі і хворі дерева. На жаль, у наші дні люди забули про ці добрі традиції предків. Але чудово те, що людина вміє виправляти свої помилки.

4.Давайте згадаємо правила охорони природи.
1. Ходити по стежках.
2. Не ламати гілки дерев.
3. Не топтати квіти, трави.
4. Не кричати, не вмикати голосно музику.
5. Не лізти у пташині гнізда.
6. Не ловити комах.
7. Не руйнувати грибниці.
8. Не ловити мальків і жаб.
9. Не рвати павутинки.
10. Не залишати  незагашене багаття.
11. Не руйнувати мурашники.

5.Дидактична гра «Екологічний світлофор»

Дорослий наводить приклад тієї чи іншої ситуації екологічного характеру, а дитина світлофорчиками показує «так» (зелений колір), або «ні» (червоний колір).

Метеликів можна ловити і гратися з ними.

З пролісків і конвалії можна робити гарні букети.

На річці можна нарвати білого латаття.

Сон – траву рвати не можна, ця квітка занесена до Червоної книги України.

Жука – оленя не можна ловити – він занесений до Червоної книги України.

Мурашник не можна руйнувати, його треба обходити.

Обіцяймо завжди берегти природу України, щоб вона завжди залишалася мальовничою, найгарнішою у світі!

Вихователь: Істифєєва А.В.