08.07.2022р. – УВАГА! ВАЖЛИВЕ ДЛЯ ПРАЦІВНИКІВ СФЕРИ ДОШКІЛЛЯ ВІД МОН УКРАЇНИ

Вітаємо, колеги!

Це Міністерство освіти і науки України з добіркою найважливіших новин, які стосуються дошкілля. Знаємо, що кожен вихователь щодня стикається зі стресом, тому зібрали для вас поради й корисні ресурси, які допоможуть відновитися та організувати час з малюками корисно й цікаво.

Тож розпочнімо!

«СУЧАСНЕ ДОШКІЛЛЯ ПІД КРИЛАМИ ЗАХИСТУ»

Рубрику «Сучасне дошкілля під крилами захисту» доповнено новими матеріалами:

• графомоторними вправами та заняттями зі сценічної мови та ритміки;

• заняттями з музики, математики та розвитку мовлення.

ЕКСПЕРТИ ЮНІСЕФ РОЗРОБИЛИ ПОРАДИ, ЯК УТІШИТИ ДІТЕЙ ПІД ЧАС ВІЙНИ

Експерти ЮНІСЕФ розробили матеріали, які стануть у пригоді педагогам та батькам:

• довідник із порадами, як батьки можуть підтримати та втішити дітей, які через війну часто відчувають страх, смуток, гнів і тривогу;

• посібник із порадами, що допоможуть дорослим підтримати дитину, яка пережила смерть близької людини;

• поради для дорослих, які доглядають за дітьми у зв’язку з війною та вимушеним переміщенням.

ВЕБІНАР «ПРАКТИКА УПРАВЛІННЯ ДОШКІЛЬНИМ ЗАКЛАДОМ»

Під час вебінару Алла Регент, методистка відділу дошкільної та початкової освіти ДУ «Український інститут розвитку освіти», розглянула такі питання:

• на яку щорічну основну відпустку розраховувати педагогам під час війни;

• чи повинні працівники писати заяви за власний рахунок;

• як оплачувати роботу у воєнний час;

• на що звернути увагу під час організації освітнього процесу влітку;

• який алгоритм визначення категорій (типологій) освітніх труднощів у дітей з особливими освітніми потребами та порядок забезпечення їхньої підтримки в ЗДО;

• чи будуть призупиняти дію трудових договорів;

• чи змінився порядок прийняття на роботу.

ЯК ДОПОМОГТИ ДИТИНІ, ЯКА ЗАЛИШИЛАСЬ БЕЗ СУПРОВОДУ ДОРОСЛИХ
ПІД ЧАС ВІЙНИ

Експерти ЮНІСЕФ підготували відповіді на поширені питання щодо захисту дітей, які опинилися самі під час військових дій, зокрема:

• чи можна під час воєнного стану усиновити дитину з України;

• чи можна усиновити дитину з дитячого будинку;

• як захистити дитину, якщо відомо, що батьки померли/загинули, чи можна всиновити таку дитину;

• чи може людина, яка живе за кордоном, прийняти дитину без супроводу з України.

ГРУПИ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ПІДТРИМКИ «ПОРУЧ» ДЛЯ ВИХОВАТЕЛІВ

Запрошуємо освітян на безоплатні групи психологічної підтримки, під час яких вони зможуть отримати фахові поради, поспілкуватися з колегами й психологами про війну та її вплив на власне самопочуття й самопочуття вихованців. Долучитися до щотижневих зустрічей можна, заповнивши форму за посиланням.

МОБІЛЬНИЙ ДОДАТОК «BEBBO», ЯКИЙ ДОПОМАГАЄ БАТЬКАМ
ПІКЛУВАТИСЯ ПРО ДІТЕЙ ПІД ЧАС ВІЙНИ

Мобільний застосунок «Bebbo» створено для підтримки батьків та осіб, які доглядають за дітьми віком від 0 до 6 років. Він містить необхідні матеріали та інструменти, що допоможуть дорослим стежити за здоров’ям та розвитком дітей.

НОВІ ВИПУСКИ ДИТЯЧОГО ОНЛАЙН-САДОЧКА НУМО

Дитячий онлайн-садок НУМО – це відеозаняття для дітей віком від 3 до 6 років. Ініціатива допоможе батькам зайняти дитину пізнавальними та розвивальними активностями і, наскільки це можливо, відволікти від війни. Нові випуски садочка доступні до перегляду на ютуб-каналах МОН та ЮНІСЕФ і на платформі MEGOGO.

«ПІДТРИМАЙ ДИТИНУ»: ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛ,
СТВОРЕНИЙ ІЗ ТУРБОТОЮ ПРО БАТЬКІВ І ДІТЕЙ

Як психологічно допомогти дитині під час війни? Як впоратися з тривогою в укритті? Педагоги та дитячі психологи за підтримки МОН публікують актуальну інформацію у телеграм-каналі «Підтримай дитину». У спільноті наявні прості рекомендації, ігри та вправи для розвитку, які можна виконувати у сховищі, вдома чи під час евакуації.

На сьогодні все! Дякуємо, що читаєте нашу добірку новин і корисних матеріалів.

Отримувати цю розсилку – справа добровільна. Якщо ви НЕ ХОЧЕТЕ її читати, будь ласка, дайте знати у формі за посиланням.

Якщо ж знаєте колег, які теж хотіли б отримувати такі листи, надішліть їм для заповнення посилання на анкету – https://forms.gle/g25BuZ47ntL8TiBYA.

Бережіть себе!
Усе буде Україна!