09.06.2022 р. Реалізуємо освітні завдання за темою: “Мрії і бажання” (підтема: “Хочу подружитися з усім світом”)

1. Шановні батьки, запросіть дитину до тематичної бесіди «Давай познайомимося».

Орієнтовні запитання до бесіди:

• Навіщо люди вітаються?
  • Що зробити, щоб світ був дружнім до тебе?
  • Які вітальні слова тобі відомі?
  • Люди у світі говорять різними мовами. Як поводитися так, щоб іншій людині стали зрозумілі твої наміри?

Запросіть дитину обміркувати способи вітання і продемонструвати їх вам з подальшим обговоренням. Нехай дитина спробує вітатися у різний спосіб: який з них найбільш дієвий, приємний.

2. Перегляньте разом з дитиною розвивальний мультфільм «Корисні підказки. Дружба» з подальшим обговоренням.

3. Запропонуйте дитині подумати:

Чи можуть «домовлятися» між собою тварини – нехай дитина наведе приклади. Краще тварини домовляються у казках – запропонуйте розглянути пам’ятник героям одного мультфільму (Пам’ятник бременським музикам,

м. Бремен, Німеччина, автор Г. Маркс).

– Що допомогло героям домовлятися? (музика).

– Яку мрію мали герої казки і чи вдалося її здійснити (стати музикантами і подорожувати світом).

Обговоріть задум митця і його втілення: обраних персонажів, композицію (піраміда), художній матеріал (бронза).

Запропонуйте зліпити на вибір кота чи собаку – персонажів мультфільму комбінованим способом. Схеми ліплення персонажів знайдете у Альбомі з художньо-творчої діяльності, частина ІІ, вкладка №5

4. Проведіть з дитиною гру «У світі чарівних слів».

Правила гри: дорослий демонструє дитині картинку та пропонує скласти речення зі звертаннями та «чарівними» словами.

Наприклад:

• Бабусю, приготуй будь ласка пиріжків;
  • Матусю, дякую тобі за подарунок;
  • Тато, почитай будь ласка книжку;
  • Марійко, приготуй будь ласка чай;
  • Сашко, смачного;
  • Іванко, дай будь ласка олівці.

5. Пограйте з дитиною в гру «Знайди відмінності»

Підготували вихователі: Шевчук Н.І., Зимовець Т.С.