10.04.2020р.-ГЕЛЬМІНТОЗИ У ДІТЕЙ

Гельмінтози на сьогоднішній день залишаються найбільше розповсюдженими паразитарними хворобами людини та мають велике значення.Частіше гельмінтози зустрічаються в дитячому віці. Цьому сприяють широка розповсюдженість репродуктивного матеріалу паразитів (яйця, цисти, личинки) в навколишньому середовищі та недостатній розвиток у дітей гігієнічних навиків.

Запідозрити у дитини глистну інвазію можна за наявності періодичної нудоти, блювоти, раптового зниження або вибірковості апетиту, чергування проносів та закрепів, нез’ясованої анемії, іноді психоемоційних порушень (хронічна втомлюваність, дратівливість). В такому випадку краще звернутись до лікаря, який оцінивши клінічні дані, можливо призначить обстеження на гельмінти.

Гельмінти, паразитуючі в кишечнику, виявляють за допомогою дослідження калу: копрограма, аналіз калу на яйця гельмінтів та найпростіші, зшкребок на ентеробіоз, де виявляють яйця, цисти, личинки паразитів.

Загальні профілактичні заходи включають в себе:

  • Часте миття рук. Міра передбачає регулярний характер – після прогулянки на вулиці, після контакту з тваринами, після ігор або відвідування громадських місць. Особливу увагу слід приділяти миття рук безпосередньо перед їжею.
  • Правила поведінки на вулиці. Не можна допускати, щоб малюк на вулиці брав в рот іграшки, підбирав з землі інші предмети. Не рекомендується їсти на вулиці, оскільки немає можливості попередньо помити руки.
  • Вода і їжа. Пацієнт не повинен пити некип’яченої або сиру воду з водопроводу або відкритих джерел. Їжа перед вживанням повинна бути ретельно обмита, а м’ясо повинно пройти ретельну термічну обробку перед вживанням в їжу.
  • Виховні заходи. Малюк повинен з раннього дитинства бути навчений всім перерахованим вище правилам, а також елементарним правилам особистого догляду.

Лікування гельмінтозу не є загальним та легким, адже для окремого гельмінта дієві різні медикаментозні препарати, а в деяких випадках курс лікування необхідно повторити через декілька тижнів. Тому приймати ліки самостійно не слід. Лікування призначає лікар. Нерідко самостійне лікування призводить до збільшення захворювання. Необхідно уникнути невірно поставленого діагнозу і призначеного лікування самостійно. Оскільки в більшості випадків лікування засноване на домашніх умовах не дає хороших результатів.Для того, щоб профілактичні заходи принесли користь, батьки повинні знати, які паразити з’являються найчастіше у дітей і які є потенційні джерела зараження.

Матеріал підготувала 

сестра медична старша 

Яковченко Ірина Іванівна

Вам може бути цікаво...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *