12.10.2022р. – Техніки заземлення для дітей

Шановні батьки!
Техніки заземлення для дітей  будуть  вам  допомагати  стабілізувати  позитивний емоційний стан дитини.
5 заземлюючих вправ для дітей
Техніки, які допоможуть дітям впоратися з занепокоєнням.
➡1. Техніка “5-4-3-2-1 почуття”
Все, що потрібно для цієї вправи – це відчуття.
Назви:
✔5 речей, які ти зараз бачиш
✔4 речі, які ти зараз чуєш
✔3 речі, запах яких ти зараз відчуваєш
✔2 речі, до яких ти можеш доторкнутися
✔1 річ, яку ти можеш спробувати на смак
Для молодших дітей може бути складно назвати останній пункт (заперечення: “Я зараз нічого не їм”), тому техніку можна модифікувати.
➡2. Техніка “5-4-3-2-1 Оточення”
Якщо у дитини проблема з ідентифікацією почуттів, спробуйте попрацювати з тим, що оточує дитину.
Назви:
✔5 кольорів, які ти бачиш
✔4 фігури, які ти бачиш
✔3 м’які речі, які ти бачиш
✔2 людини, яких ти бачиш
✔1 книгу, яку ти бачиш
➡3. Техніка “А, Б, В … в кімнаті”
Ця вправа допоможе дитині познайомитися з місцем, в якому вона зараз перебуває. Попросіть її оглянути кімнату і назвати предмети починаючи з першої літери алфавіту.
➡4. Техніка “Фокус на об’єкті”
Тримайте під рукою кілька цікавих предметів з різними текстурами і кольорами. Це можуть бути барвисті камені, кульки або щось ще. Діти можуть тримати предмет в своїх руках і налаштовувати всю свою увагу на предмет. Зверніть увагу дитини на кольори, текстури. Задайте питання. Який цей предмет на дотик? Які кольори ти бачиш?
І т.д.
➡5. Техніка “Тупоти, тупоти, видихай”
Для активного заземлення попросіть дитину тупнути лівою ногою, тупнути правою ногою, а потім глибоко видихнути. Продовжуйте цю зв’язку.
Бажаю успіху!