12.12.2023 Консультація для батьків “Кращі види спорту для дошкільнят””

Деякі батьки задаються питанням, чи варто включати в підготовку до школи спорт, чи не занадто мала ще дитина для спорту. Ігнорувати активні спортивні заняття не можна, адже сьогодні діти все частіше зустрічаються з проблемами зі здоров’ям вже до десяти років, переважно через неправильний спосіб життя. Захоплення спортом допоможе знизити ризик появи зайвої ваги, діабету і навіть депресії. Давайте розглянемо популярні види спортивних занять для дітей.

ЯК ВИБИРАТИ СЕКЦІЮ

Більшість батьків вибирають вид спорту, відштовхуючись від віку малюка і власних уподобань. З одного боку, це зрозуміло: батько краще знає, чого очікувати від конкретного спорту, який спорт більш практичний і краще вписується в ваш спосіб життя. Наприклад, тренування з плавання погано підходять довговолосих дівчаткам, тому що взимку високий ризик вийти після занять з вологою головою і захворіти. Інші секції можуть не підійти по розташуванню, адже мало хто погодиться витрачати багато часу на дорогу до позакласних гуртків. Але якщо ви хочете, щоб дитина отримувала задоволення від занять і не відмовився йти на чергове тренування через пару місяців – дуже важливо підбирати вид спорту разом з малюком, враховуючи, в першу чергу, його інтереси. Перш ніж робити вибір, перевірте чи підходить він вашій дитині за темпераментом:

  1. Дітям-сангвінікам потрібен той спорт, в якому вони зможуть розкрити свої лідерські якості. Таким діткам важливо прагнути до перемоги, отримувати нагороди, різні заохочення і похвалу.
  2. Емоційній дитині-холерикові потрібно вихлюпувати свою енергію і працювати в команді. Таким дітям подобаються дисципліни, де присутня циклічність – веслування, біг, плавання.
  3. Дітям з переважаючим флегматичним темпераментом більше підходять дисципліни, в яких є багато повторень. Краще не вибирати для них фізичні заняття, де вирішальну роль відіграють швидкість і реакція.
  4. Дитині-меланхолікові потрібно вибирати не стільки вид спорту, скільки тренера. Занадто жорсткий тренер і сувора дисципліна не допомагають таким дітям вдосконалюватися, а тільки відштовхують від занять.

В ЯКОМУ ВІЦІ ПОЧИНАТИ ЗАЙМАТИСЯ СПОРТОМ?

Спортивні програми доступні дітям будь-якого віку, але від вікової групи залежать цілі, переслідувані заняттями. Батьки дошкільнят повинні вибирати тренування, націлені на розвиток загальних навичок. Навіть заняття, які більше схожі на ранкову зарядку теж будуть корисні для малюків, так як будь-які фізичні вправи поліпшують імунітет і підвищують концентрацію. Почавши займатися ще в дитячому садку, дитина буде краще підготовлений до спорту в більш дорослому віці. Спортивні навантаження можна підключати вже з трьох років, а якщо дитина дуже активний, рухливий і не має проблем зі здоров’ям – можна починати вже з двох. Звичайно, серйозним спортсменом в цьому віці не стати, але спорт дошкільнятам дасть переваги краще: корисні звички, розвинене і здорове тіло і дисципліну.

ГУРТКИ ДЛЯ ДІТОК ВІД 2-Х РОКІВ

Багато батьків вважають за краще відкласти відвідування спортивних секцій до школи, але діти потребують регулярних активних заняттях вже з двох років. Для малюків є досить велика кількість різних гуртків, хоча спочатку здається, що дворічну дитину можна відвести тільки в басейн або на танці. Фізичні вправи під наглядом тренера допомагають малюкам навчитися групуватися, правильно падати, зробити тіло більш гнучким і еластичним. Це допоможе не тільки в спорті, але і в звичайному житті, так як діти-спортсмени отримують менше серйозних травм у побуті. Оптимальна частота тренувань для новачків – 2 рази на тиждень. Заняття для дітей зазвичай тривають близько півгодини, але з переходом в старші групи можуть збільшуватися навіть до двох годин. Кращі секції та гуртки в цьому віці:

● Спортивна акробатика (стрибки на батутах);

● Йога для дітей;

● Танцювальні гуртки;

● Басейн;  ● Гімнастика;

● Велоспорт (беговел).

На заняття дитина у віці від двох років ходить із задоволенням, адже процес більше нагадує колективні ігри, а не справжній спорт. Але так як дитина все ж недостатньо дорослий, вам потрібно буде присутній на цих заняттях і, можливо, навіть займатися нарівні з дитиною, щоб малюк не переживав і повторював все, як треба. Ви також можете вибрати заняття в розвиваючому спортивному центрі замість вузьконаправленої секції. Подібні центри допоможуть гармонійно розвивати тіло і зміцнювати здоров’я, при цьому не будуть включати в себе якісь специфічні комплекси вправ.

ДІТИ 5-6 РОКІВ

За рік до школи діти вже можуть усвідомлено займатися спортом і розуміти, що від них вимагається на заняттях. Головне, що в цьому віці діти вже вміють бути частиною команди, слухати і виконувати те, що говорить тренер. Розгляньте ігровий спорт, наприклад футбол, водне поло, теніс, бадмінтон і т.д. Вибираючи подібні секції, не забувайте, що це не просто гра, а все ж фізичне навантаження. Слідкуйте за тим, щоб дитина не перевтомлюватися і добре відгукувався про тренера.

Вам може бути цікаво...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *