13.04.2020р.- Реалізуємо освітні завдання за темою “Звірі” (підтема “Дикі тварини нашої планети”)

Завдання І.

Доброго дня, шановні батьки та діти!

Сьогодні, ми продовжимо знайомство з тваринами, які мешкають у далеких країнах. А про кого піде мова відгадайте :

Він високий і стрункий
Довгу шию має.
І плямистий весь такий,
Їсти листя полюбляє.

(Жирафа)

Пізнавальна розповідь про жирафа

Дивовижна тварина жираф, вона начебто створена з різних тварин. В неї є частка від коня – тулуб, шия та плечі – від верблюда, ослиний хвіст, ноги – антилопи, а шкіра плямиста, як у леопарда. На латині жираф звучить як «жирафа», що означає «верблюдолеопард».
Жираф – найвища тварина, дорослий самець досягає до 6 метрів заввишки. Величезний ріст дозволяє жирафам помітити хижаків здалеку. У разі небезпеки жираф може мчати зі швидкістю 60 кілометрів на годину, роблячи величезні стрибки завдовжки до 8 метрів. А також перестрибнути бар’єр висотою до двох метрів. Якщо хижак нападає на жирафа, на захист йдуть сильні копита. Отримавши потужний удар і відлетівши в бік, лев або леопард будуть обходити жирафа стороною. Поруч з пильними велетнями зебри та антилопи відчувають себе в безпеці.
Природне місце існування найвищих тварин – африканська савана. Жирафи тримаються групою, що складається з самця і декількох самок з дитинчатами.
Незважаючи на струнку фігуру, ці велетні досить ненажерливі. За день найвища тварина з’їдає до ста кілограмів зелені. Язик у неї величезний – майже півметра і дуже рухливий.

 

Жираф підхоплює листя спочатку язиком, а потім губами. Найвищі тварини рідко п’ють, їм вистачає вологи, що містить соковита зелень. Здатність обходитися без води багато тижнів ріднить жирафа з верблюдами. Улюблені ласощі жирафа – листя акації.
Під час сухого сезону жирафи харчуються степовими травами, зрідка відправляються до джерела води. Найвищі тварини дуже обережні, на водопій приходять парами. Коли один п’є, інший чатує від нападу хижаків.


Вдача у африканських велетнів мирна. Вони живуть дружно, але іноді сваряться, коли закохуються в одну самку. Тоді самці з’ясовують відносини – буцаються маленькими ріжками і намагаються зачепити суперника шиєю. Велика і неповоротка на перший погляд шия відмінно згинається. Вночі найвищі тварини лягають на землю, підбираючи ноги під себе. Голову кладуть назад на тулуб і впираються мордочкою в землю. Сильні шийні м’язи дозволяють залишатися в такому положенні без напруги.  Жирафи – обережні творіння і тому більшу частину ночі воліють спати стоячи. Як правило, у найвищих тварин народжується по одному дитинчаті.

При народженні він падає з півтораметрової висоти і відразу ж намагається встати на тонкі ніжки, щоб підкріпитися. Перший час самка приховує народженого. Потім відбувається знайомство: кожен дорослий жираф обнюхує малого жирафа, таким чином вітаючи його.
Зараз налічується десять підвидів жираф. Кожен вид відрізняється формою плям і забарвленням. У кожного окремого жирафа свої неповторні плями. У найвищих тварин у світі – велике і добре серце.

Мовно – дидактична вправа «Розкажи про тварин». В клітинку зі знаком запитання підставляєте  картинку тварини про яку потрібно розказати і пропонуєте дитині розказати згідно схеми про тварину.

 

Запропонуйте дитині послухати казочку  .

Бажання жирафи

У далекій Африці, де сонечко світить особливо яскраво, а взимку немає снігу, жила маленька жирафа. І було у неї одне бажання – вирости великою-великою. Мама їй говорила, що для цього треба гарно їсти і добре спати. Але дощі в Африці – рідкість, тому трава там не соковита і несмачна. А як таке можна їсти? Ще й багато! Та й спати не цікаво, коли такі ж малі жирафи граються довкола!

Пройшов певний час, але бажання жирафи не здійснювалось. Вже навіть молодші за неї виросли, а наша Плямка залишалась такою ж маленькою. Та одного разу вона прокинулась від того, що на неї падала зверху вода.Плямка ще ніколи не бачила дощу, тому злякалась і побігла до мами.
– Не бійся, маленька, тепер травичка буде дуже смачною, – заспокоїла та.

Дощ падав три дні. Увесь цей час жирафи ховались під велетенським деревом, біля якого зеленіла травичка. Тому Плямка гарно їла, а ще багато спала.Ось тому, коли закінчився дощ, і вони знайшли своїх друзів-жираф, що ховалися в іншому місті, Плямка помітила, що вона підросла – інші маленькі жирафи не виглядали вже такими високими. Та сонечко світило недовго, знову пішов дощ. Жирафи знову поховалися під дерева. І вже через кілька днів маленька жирафа діставала нижніх гілочок дерева. Листочки на ньому були смачніші за траву, бо дерева тягнуть вологу з землі набагато нижче, ніж трава.
Згодом Плямка ще підросла. І навіть перегнала своїх ровесників. А потім і маму наздогнала.
Її бажання здійснилось.

Запитання за текстом казки:

  • Де жила жирафа? Яке в неї було бажання?
  • Яке явище природи в Африці дуже рідкісне?
  • Як здійснилось бажання жирафки?

Запропонуйте малюкові намалювати жирафу Плямку .

Розгляньте жирафу, зверніть увагу на її великий тулуб схожий на овал, голову запитайте : що є у жирафи на голові? Скільки ніг? Чим покрите тіло жирафи? Якого кольору плями? Які ноги та шия?

Малювати ми будемо фарбами . Для роботи вам знадобиться папір розміром А4, фарби акварельні, пензлик, ватні палички, стаканчик з водою, серветки.

Щоб малюку було цікавіше, запропонуйте послухати вірш П. Король

Я жирафа довгошия.

Сукню хто мені пошиє?

Сукню в плямочку руду,

Я в ній в Африку піду.

Розгляньте карту – схему послідовності зображення жирафи Плямки. Слідуючи цій послідовності, ви успішно створите малюнок разом з дитиною.

На тілі у жирафи є плями , зображувати їх ми будемо ватною паличкою або за бажанням малюка вказівним пальчиком.

Вірш І. Панасько «Загубились плями»

ОЙ – ой – ой у жирафки Плямки десь – кудись поділись плями!

Намалюй жирафці гарні та новенькі плями

Будуть плямочки руденькі, будуть жовті і чорненькі.

Не сумуй жирафко Плямко, будуть і у тебе плямки!

Перед створенням плямок виконайте пальчикову гімнастику, що малюк відпочив.

Пальчикова гімнастика.

Намалюю плями для жирафи Плямки

Ось так, ось так намалюю плями.

Перебираючи вказівним пальчиком по столу лівої та правої руками поперемінно стукати вказівним пальцем по столу.

Закінчивши вправи продовжуємо малювати, створюємо на тілі жирафки плями .

Розгляньте  роботу,  разом з дитиною помилуйтесь створеним. Похваліть малюка за успішне завершення роботи та старанність.

Дидактична вправа на закріплення понять «Високий – низький, вгорі – внизу, зліва – справа»

  • Хто з тварин високий?
  • Хто з тварин низький? тощо

 

Бажаю приємного спілкування з вашою дитиною.

Вихователь: Гнойова Т. П.       .

 

Завдання ІI.

1.Запропонуйте дитині знайти хвостик кожній тваринці, яка загубила.

2.З’єднайте  тварину з  її   відбитком  лапки.

3.Допоможіть знайти тваринці житло.

 

4. Дайте короткі характеристики вашій дитині про звірів.

 

5.Гра “Впізнай за описом”

6.Запропонуйте дитині за шаблоном скласти лисичку  способом Орігамі.

 

7.Перегляньте відео та обговоріть.

 

 

Вихователь: Істифєєва А.В.

 

Вам може бути цікаво...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *