19.03.2020р. – Перелітні птахи

Доброгу ранку, дорослі та діти!

– Сьогодні ми поговоримо про пташок, які вже повертаються додому з теплих країв.

Завдання 1.

– Запропонуйте  дітям прослухати спів птахів в аудіозапису.

Запитання: – Хто так гарно співає? Коли співають пташки? Чому не чутно було співу птахів взимку?

Завдання 2.

Запропонуйте дітям розглянути картинки з зображенням пташок, назвіть їх, коротко розкажіть про них. Наприклад: соловейко – маленький птах, живе у лісі, дуже гарно співає.  Гуси -великі водоплаваючі птахи.

– Запитання: – Які птахи зображені на картині? Назвіть їх. Чому їх не видно було взимку? Чому вони відлітали в теплі краї? Коли пташки повертаються додому?

Завдання 3.

– Запропонуйте пограти в мовленеву гру “Який, яка?” ,це допоможе дітям навчитися добирати слова-ознаки до заданих слів. Наприклад, запитайте в дитини :”Шпак який?” Допоможіть дитині з відповіддю: “Чорний, блискучий, співучий”.

– Запропонуйте дитині пограти у творчу гру “Чим подібні, чим відмінні”. Це допоможе дітям з’ясувати, чим подібні і чим відрізняються перелітні птахи. Наприклад:”У шпака чорне пір’я, а у ластівки?”.(Величина, колір, спосіб живлення).

Вихователь Силка Оксана Дмитрівна.