24.03.2020р.-Плоскостопість та її профілактика у дітей

 

Плоскостопість у дітей може бути  вродженою, а може розвинутися в результаті особливості стопи та умов для її розвитку. Плоскостопість можна коригувати, але її практично не можна виправити. А ось для профілактики у нас маса можливостей.

Всі діти народжуються з плоскою стопою. У процесі росту і розвитку стопи формується підйом. Але так буває не завжди.

Вроджені передумови для розвитку плоскостопості у дітей: слабкість зв’язок і м’язів стопи та всієї ноги. З набутих провокаторів плосткостопості: зайва вага, великі фізичні навантаження щодня, клишоногість у дітей, рахіт, перенесений у дитинстві, погане взуття.

Якщо у вашій родині є люди з плоскостопістю (перш за все, якщо проблема зі стопою є у тата або мами), потрібно приділяти пильну увагу ступням дитини. Ваш малюк у зоні ризику! І всі методи профілактики цього порушення йому показані.

                                                    Як розвивати стопу дитини?

Щоб ступня формувалася правильно, її м’язи повинні правильно працювати! Потрібні регулярні навантаження.

* ходьба по гірках, піску, гальці, жорсткій траві
* важливо бігати босоніж: на березі річки, по піску, стежкою в саду або парку
* по гладенькій підлозі важливо ходити взутими, але можна зробити спеціальні килимки з гальки, купити масажні килими, прокласти на підлогу щось шорстке.
* добре плавати кролем, кататися на велосипеді, лазити по драбинках вдома і на вулиці

За наявності плоскостопості займатися серйозним спортом не можна: балет, важка атлетика, бокс, хокей – протипоказані.

                                        Зарядка від плоскостопості на кожен день

Якщо плоскостопість вже почалося, потрібна консультація ортопеда і прописані фізпроцедури та вправи.

Наші ж вправи для ступнів – це профілактика і легка корекція. Сподіватися на їх чудодійну силу не варто. Хоча якщо грати в такі лікувальні ігри, призупинити розвиток плоскостопості цілком можливо.

1.Увімкніть музику і маршируйте в її ритмі: по 10 кроків на п’ятах, на пальцях, на зовнішній стороні стопи і на внутрішній (з підібраними пальцями);
2. Розкладіть на підлозі рушники. Нехай дитина бере їх пальцями ноги і високо піднімає спочатку одну ногу, потім другу. Потім посади малюка в крісло і запропонуй зробити «гармошку» з рушника, складаючи його пальцями ніг.
3. Розсипте щось тверде. Можна розкласти кілька (1,5 см у діаметрі) скляних або пластикових кульок. Їх потрібно складати в коробочку за допомогою пальців ніг. Втім лего, невеликі іграшки теж підходять для такої зарядки.
4. Візьміть тенісний м’ячик (або пухирчатий м’ячик для кішок і собак) і запропонуйте малюкові перекочувати його то однією, то іншою ногою.
5. Зший краї білизняний резинки довжиною 30 см. Поклади дитину на бік, одягни резинку на стопи – нехай піднімає ноги по черзі так, щоб резинка розтягувалася.

Цілеспрямоване виконання комплексів фізичних вправ є потужним засобом не тільки профілактики плоскостопості, але й зміцнення всього організму дітей.

Матеріал підготувала 

сестра медична старша

Яременко Світлана Миколаївна

Вам може бути цікаво...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *