07.05.2024р.- Реалізуємо завдання за темою “Рух для здоров’я “( підтема “Швидко – повільно, глибоко – мілко, широко – вузько”).

1. Шановні батьки, проведіть з дитиною бесіду про те, що можуть робити руки і ноги. Пограйте у гру ” Голова, руки, коліна, пальці” : ви називаєте одне, а показуєте – інше. Дитина повинна показати  ту частину тіла, яку ви назвали.

1. Проведіть гру ” Я вмію сам(а)”. Для цього дайте дитині силуети долоньок вирізані з кольорового паперу . Запропонуйте визначити , що дитина вміє робити руками самостійно. Дитина розповідає: ” Цією долонькою я вмію сама…( малювати, креслити, ліпити з пластиліну, різати салат, допомогти нести мамі сумку з продуктами тощо). Тобто на кожну долоньку дитина згадує і називає своє вміння. Запитайте, що людина може зробити руками, а кіт лапами – ні.

1. Організуйте з дитиною гру ” Швидкі ноги”. Вправляйте у вимірюванні різних відстаней кроками. Викладіть на підлогу доріжку. Спочатку виміряйте кількість кроків у довжині доріжки ( наприклад 10 кроків). Далі дитина повинна швидко пробігти по доріжці й одночасно лічити кількість кроків від старту до фініша.

1. Проведіть гру ” Ручна арифметика”,  запропонуйте дитині вирішити завдання за допомогою рук. Для цього приготуйте картонну коробку , в якій зробіть отвори для рук, а з іншої сторони коробки  покладіть в середину різноманітні дрібні предмети ( грецькі горіхи,цукерки, геометричні фігури, кубики тощо). Дитина занурює руки в отвори коробки, намагається намацати предмети,  називає, що там лежить ( кількість, матеріали, з яких ці предмети зроблені), лічить предмети у коробці. За цими даними складає арифметичну задачу або приклад, який потім розв’язує.

1. Під час гри ” Ланцюжок”, запропонуйте дитині перевірити відстані між кімнатами квартири. Для цього всі члени родини мають взятися за руки  і побудувати ланцюг від дверей однієї кімнати  до дверей іншої. Влаштувавши живий ланцюг , підрахуйте скільки таких ланцюжків знадобилось ( або скільки людей в цьому ланцюжку). Проведіть експеримент, чи зміниться кількість  людей в ланцюжку, якщо розвести руки в сторони або тісно притиснути їх до тіла, тримаючись за руки один одного, присісти, опустивши руки униз.

Підготувала вихователь Олена Трохимчук.