27.09.2023 – Реалізуємо освітні завдання за темою “Знайомство” (підтема “Знайомимося з іграшками”)

1.Добрий ранок, шановні батьки! Продовжуємо вивчати тему “Знайомство”. Сьогодні будемо говорити про підтему “Знайомимося з іграшками”.

Цікаві і яскраві

Сидять вони в куточку

Та й на килимочку.

З ними весело вам гратись

Цілий день в садочку.

Що це?   (іграшки)

2.Повідомте  дитині, що вона дуже уважна і у неї добре виходить помічати зміни. Разом вирішіть, що робити, якщо немає іграшок (гратися картинками, шукати іграшки, замінити іграшки іншими предметами, залишити все  як є).

3.Запропонуйте пограти  в мовну гра «Що в торбинці»

Диина дістає з торбинки іграшку та описує її (за схемою)

4.Організуйте  дитину на гру, використовуючи системну підлогу ” Стежка; йди та говори” Нехай дитина називає предметні  картинки у шафі для іграшок,  при цьому важливо сказати назву іграшки,місце її в кімнаті ( у шафі) та розказати про іграшку( як з нею гратися). Можна надати картку розповідь або доріжку розповіді з 4 5 квадратів- кожний крок речення.

5.Запропонуйте  разом моделювати простір кімнати Дитина  визначає місце розташування тієї чи іншої іграшки. Активізуйте лексику “під”,  “над”,  “поряд”. Далі  замінюйте картки справжніми іграшками, вправляючи  при цьому  дітей в орієнтування в просторі кімнати.

6.Підсумковою грою може бути гра “Що не так” на усвідомлення місця кожної іграшки в ігровому просторі кімнати .Закріпіть правило “В ігровому просторі порядок і все на своїх місцях”.

7.Відгадайте з дитиною загадки.

Я в барлозі взимку спав,

Мед із вуликів збирав.

Бант на шию пов’язали,

І до іграшок поклали.

Вайлуватий та м’який.

Відгадай, хтоя такий?(ведмедик)

Без нігбіжить,
Без голосу кричить,
Очі — мов коло,
Та не бачитьнічого.

( автомобіль)

Полотно, а не доріжка,
І біжитьсороконіжка.
(Поїзд)

8.Проведіть з дитиною  бесіду “Навіщо потрібно, щоб у шафах був порядок”. Повторіть для дитини правила поводження з іграшками .

Вихователь : Скідан В.М.