10.01.2024 консультація для батьків «яЦікаві дихальні вправи для дітей»
Дихальна гімнастика у вузькому значенні — це спеціальні вправи для розвитку дихальної мускулатури, які відіграють важливу роль в оздоровленні організму, тому дітей обов’язково потрібно навчати дихати правильно.
Почавши займатися з дитиною досить простими, але ефективними вправами з дихальної гімнастики, ви забудете, що таке простуда, бронхіт, ларингіт.
Отже, чим же щекорисна дихальна гімнастика для дітей:
- Збагаченням киснем усіх клітин і органів дитини.
- Поліпшенням роботи серцево-судинної і нервової систем, органів травлення.
- Керування диханням і, як наслідок, володінням собою.
- Зняттям напруги голосових зв’язок.
- Профілактикою хвороб органів дихання.
- Зміцненням імунітету.
Приклади:
«КОРАБЛИК»
Дитині пропонується широка ємність з водою, а в ній – паперові кораблики, якими можуть бути прості шматочки паперу, пінопласту. Дитина, повільно вдихаючи, направляє повітряний струмінь на «кораблик», підганяючи його до іншого «берега».
«СНІГОПАД»
Зробіть сніжинки з вати (пухкі грудочки). Запропонуйте дитині влаштувати снігопад. Покладіть «сніжинку» на долоньку дитині. Нехай вона правильно її здує.
«БУЛЬБАШКИ
Ця гра, яку майже всі дорослі вважають пустощами і не дозволяють дітям в неї грати. Насправді, вона є дихальним вправою і дуже проста у використанні. Потрібна лише трубочка-соломинка і стакан води. Звертаємо увагу дитини на те, щоб видих був тривалим, тобто бульбашки повинні бути довго.
«ФЕЙЄРВЕРК»
Та ж гра, тільки замість стаканчика пластикова пляшка з конфетті, в пробці проробляється дірочка і вставляється трубочка для коктейлю. Дитина, дуючи в трубочку, призводить в рух конфетті.
«ДУДОЧКИ»
Використовуємо всілякі свистки, дудочки, дитячі музичні інструменти, ковпачки від кулькових ручок, порожні бульбашки. Дуємо в них.
«МЕТЕЛИК»
Виріжте з паперу кілька метеликів. До кожного прив’яжіть нитку. Потім запропонуйте подути на метелика, щоб вона «злетіла»
«ВЕСЕЛІ КУЛЬКИ»
Для гри знадобиться легка пластмасова кулька, наприклад – для настільного тенісу. Покладемо кульку на стіл або на підлогу і запропонуйте дитині з силою подути на неї – так, щоб вона покотилася якнайдалі. Можна влаштувати змагання: хто далі відкотить кульку.
«ФОКУС»
Ця вправа з ватою. Вата кладеться на кінчик носа, дитині пропонується витягнути губу вперед і подути. Ватка в ідеалі повинна злетіти вгору.
Пам’ятайте!
Займаючись дихальною гімнастикою, важливо стежити, щоб у дитини не було симптомів гіпервентиляції легких (прискорене дихання, різка зміна кольору обличчя, тремтіння кистей рук, відчуття поколювання й оніміння в руках, ногах).
Якщо починає паморочиться в голові – складаємо долоньки разом («ковшиком», підносимо їх впритул до обличчя і кілька разів глибоко дихаємо в них (2-3 рази). Після цього дихальну гімнастику можна продовжувати.