12.03.2024 р. Реалізуємо освітні завдання за темою “Мешканці лісу”. Підтема: ”Весна в лісі”.

1. Запитайте дітей як можна здогадатися про прихід весни. Покажіть дітям картинки із зображенням зимового та весняного лісу. Попросіть сказати, що є у весняному лісі такого, чого не буває взимку (зелені галявинки, перші квіти, більше тварин, пташок). Хай діти скажуть які кольори переважають взимку та навесні да весною. Виконайте разом творчу кричалку або закличку. 

2.  Покажіть дітям картину (Вікторія Ковальчук “Підсніжники”), поговоріть про неї: Що ви бачите? Чи зображені на картині квіти? Якого кольору ці квіти? Чому їх називають підсніжниками? (Так, бо вони з’являються щойно, як тільки сходить сніг). Хто прийшов помилуватися весняними квітами? Який настрій у цих тваринок? Чому вони радіють? Розпитайте дітей яких ще тваринок можна зустріти в лісі. Разом поміркуйте: хто із звірів найсильніший, великий та маленький, швидкий та повільний, пухнастий та колючий, хто з них усю зиму спить у своєму будиночку, в кого які хатинки і як вони називаються (нірка, дупло). Показуйте картинки звірів, а діти нехай прикріплюють їх на дошці магнітами. 

 

3. Запросіть дітей намалювати в альбомі крильце бджілки та зелені листочки незвичним способом — за допомогою рулончика з картону та фарб технікою штампування художню — ігрове завдання. Після вправи запросіть дітей виконати музичну рухову право політати та по кружляти, присісти до квіточки як бджілка. 

 

4. В альбомі діти малювали малюватимуть цією ж технікою підсніжники двома кольорами — пелюстки — білою фарбою, але з точки — зеленою. 

 

5. Підготуйте заздалегідь силуети домашніх і диких тварин — попросіть дітей посортувати на дві групи за ознакою — хто живе біля людини, а хто в лісі. Допоможіть дітям прикріпити скотчем палички до силуетів так, щоб утворилися ляльки театру “тіней”. 

 

6. Запросіть до гри у тіньовому театрі (за допомогою виготовлення силуетів ляльок) нехай діти показують персонажів, а ви відгадуйте їх. Влаштуйте показ казки у театрі тіней “Кого зустрів у лісі зайчик”.

 

Вихователь Інна НІКОЛАЄНКО

Вам може бути цікаво...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *