15.03.2024 р. Реалізуємо освітні завдання за темою “Мешканці лісу”. Підтема: ”Зустрічаємо весну”.

1.Доброгго ранку, шановні батьки і діти. Проведіть з дитиною узагальнюючу розмову про особливості життя лісу на початку весни: чому, хоч і настала за календарем весна, а багатьох птахів і комах ще не видно?

-Як почуваються в цю пору звірі і птахи в лісі?

-Чому сніг в лісі тримається довше, ніж у місті?

-Що заважає йому розтанути?

-Яка головна турбота у птахів з приходом весни?

-Які найперші квіти не бояться снігу?

2. Гра «Подумай і знайдеш». Запропонуйте дитині  продумати запитання за змістом плакату: не називаючи описати зображення, щоб інші змогли здогадатися про що йдеться і знайти відгадку на плакаті.

 

3. Перегляньте  відео.

Набір розвивальних завдань. Картка № 87.

4. Розкажіть дитині про свято Масляної,  про народну традицію проводжати зиму млинцями, дякувати їй, що була не такою суворою, що дала перезимувати природі і людям.

Розпитайте, на що схожий млинець, зауважте, що саме так вітають весняне сонечко. Розкажіть про традицію веселого святкування, адже далі з весняним теплом починаються роботи на землі, і всім вже буде не до розваг.

5. «Чаювання разом». Запропонуйте дитині запросити батьків пригоститися млинцями з чаєм. Відкрийте баночки із джемом, попросіть дитину допомогти вам подати до столу і запросити батьків на частування.


• «Готуємо млинці». Запросіть кухаря, щоб показати дітям, як готується тісто на млинці. Дайте можливість помішати тісто й дітям. Зауважте, що напеченими млинцями будете пригощати батьків.
• Святкування Масляної краще провести на дворі, але погода може нести свої корективи, в залі також можна
влаштувати веселі змагання: з перетягування канату, бігу в обручах, перестрибів через гімнастичні палки, розкладені на відстані на полу, інші веселі естафетні змагання тощо.

Вихователь Інна НІКОЛАЄНКО 

Вам може бути цікаво...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *