01.04.2020р. – На закріплення.Перетворення пішака
Мета: закріпити знання дітей про шахову фігуру – пішак та способи її пересування, перетворення на іншу шахову фігуру. Продовжувати формувати вміння орієнтуватися на площині, визначати потрібний номер горизонтальної лінії. Розвивати пам’ять, спостережливість, увагу. Виховувати посидючість.
ШАНОВНІ БАТЬКИ!
Запропонуйте дитині пригадати все, що вона знає про шахову фігуру пішак.
Як ходить шаховий пішак?
( Пішаки ходять тільки вперед: на одну клітину по прямій. Але, не завжди. Якщо пішак стоїть на другій лінії, то він може не тільки піти на одне поле вперед, але і стрибнути через клітинку)
Нагадайте малюку, що, коли білий пішак доходить до 8 лінії, а чорний пішак до 1-ї лінії, то вони можуть перетворитися в будь-яку шахову фігуру, крім короля.
Запропонуйте дитині пограти в дидактичні ігри
«Чемпіон»
Дорослий пропонує дитині пограти спочатку білим , а потім чорним пішаком. Виграє той, хто першим перетворить пішака в ферзя, коня, слона, коня. Дорослий пояснює дитині, що ферзь – найсильніша фігура, тому найвигідніше перетворювати пішака саме в ферзя.
«Хто перший?»
Білий пішак повинен стояти на другій горизонталі, а чорний – на сьомій горизонталі. При цьому білий пішак повинен стояти від чорного на відстані принаймні дві вертикалі. Наприклад: білий пішак «b2» проти чорного пішака «е7». Або білий пішак «а2» проти чорного «с7». У першому варіанті гри перемагає той, хто першим перетворює свого пішака в іншу фігуру. У другому варіанті гри пішаки перетворюються в ферзів, тури або слонів (але не коней, адже хід коня дитина ще не засвоїла), і гра продовжується перетвореними фігурами.