07.03.2024 р. Реалізуємо освітні завдання за темою “Лісові рослини”. Підтема: ”Чим пахне ліс?”.

1. Проведіть ритуал зустрічі нового дня, який підтримує ваш добрий настрій:

– Доброго ранку, сонечко ясне! Доброго ранку, земле прекрасна!

– Доброго ранку, дерева багряні! Доброго ранку, квіти духмяні!

– Доброго ранку, птахи галасливі! Доброго ранку, люди щасливі!

2. З’ясуйте з дітьми для чого нам потрібен ніс? Проведіть дихальні вправи:

“Дує, дує вітерець” (повертання голови вправо — вліво):

Налетів тихенький вітер —ф — ф —ф , захитались страви, квіти —  ф  – ф – ф,

Вітер сили набирає — вже дерева нахиляє: ш – ш – ш.

3. Пограйте з дітьми у гру “Так чи ні”. Якщо погоджуєтесь з твердженням, то станьте справа, якщо ні — зліва: Повітря у лісі чисте. У кожної квітки свій аромат. Від чистого повітря кружиться голова. Велика кількість ароматів може привести до хвороби.

4. Пограйте з двома обручами: у перший обруч картинки з приємними ароматами. У другий обруч – неприємні запахи. Обговоріть:  як виникають аромати у лісі? Звідки з’являється неприємні запахи? Як можна їх уникнути?

5. Розкажіть дітям про користь лісових рослин, як їх використовує людина, як вони допомагають покращити здоров’я людини, спитайте у дітей про їх власний досвід використання рослин: ромашку заварюють, коли… (болить живіт); шафран коли… (потрібно заспокоїтися); барвінок для… (полоскання горла); материнка від… (кашлю).

6. Зробіть з дітьми крем для рук та за таким рецептом: залийте 50 г сухого листя календули 30 мл літри оливкової олії і додайте 1 ч. л. спирту (тиждень в темному місці). Потім ретельно процідіть суміш, додайте 1 ст. л. кукурудзяної олії першого віджиму і 1 ч. л. бджолиного воску, попередньо розтопленого на водяній бані. Ретельно перемішайте суміш і остудить. Крем повинен перетворитися в густу субстанцію. За бажанням можна додати в якості натурального ароматизатора ваше улюблене ефірне масло (календули). Або зробіть обереги з коробочок від кіндер — сюрпризів (покладіть у коробочку масло вмочену у певних аромомаслах).

Вихователь Інна НІКОЛАЄНКО