25.03.2020р.-Як сформувати правильну поставу у дитини?

Якою буває постава людини?

Постава — це звичне положення тіла людини у спокої і в русі. Процес  починається в ранньому дитинстві й триває до 25 років. Але в цьому часовому проміжку є декілька етапів, коли батькам потрібно бути дуже уважними до постави дитини. Це — час активного росту хребта.При цьому, ранній шкільний вік(6-8 років) має особливе значення. Адже в цей період хрящова структура хребців починає поступово костеніти (насичуватися солями кальцію). Якщо в цей час хребці деформуються і неправильно зростуться, то виправити їх потім буде дуже важко.

Що може спричинити порушення постави у дитини?

Причин насправді може бути дуже багато. Пропоную  розглянути найбільш поширені:

1) Несформовані вміння ще з дошкільного віку правильно сидіти і стояти.

Згорблення, лежання на столі, викривлення на один бік, підгинання ноги під себе, звичка стояти, спираючись на одну й ту саму ногу, — все це однаково шкодить дитячій спинці.

2) Меблі, які не відповідають віку і зросту дити­ни (парта, стіл, стілець),

3) Носіння важкого рюкзака (сумки) на одному плечі

4) Неправильне піднімання важких речей

Важливонавчити дитину піднімати речі, не вигинаючи спину. Стежте за тим, щоб малюк присідав, брав іграшку (чи інший предмет) та вставав з нею, і ні в якому разі не нахилявся, згорблюючись.

5) Неправильна ходьба (з нахиленою вниз голо­вою, опущеними і зведеними вперед плечима).

6) Надмірна вага

Як сформувати бездоганну поставу своєї дитини?

1.З наймолодшого віку слідкувати за поставою

2. Перевіряти правильність постави

3.Купувати меблі, що відповідають зросту дитини

4.Залучати дітей до фізичної активності на свіжому повітрі та спорту

5.Навчати дитину правильному повноцінному харчуванню, що сприятиме нормальному розвитку мускулатури і скелета дитини

6.Виконуйте разом з дитиною вправи для поліпшення постави

Які тренувальні вправи допомагають покращити поставу дитини?

Пропоную вашій увазі декілька вправ, які позитивно впливають на формування постави дитини та зміцнюють її м’язи.1.

1.Стійка біля стінки

Одна з найпростіших вправ для ідеальної постави — стояти рівно. Нехай малюк стане рівно біля стінки так, щоб потилиця, лопатки, сідниці та п’ятки торкалися стінки, постоїть так п’ять секунд, зробить крок уперед, не міняючи положення тіла. Бажано повторити п’ять разів.Можна почергово відводити руки і ноги в сторони, підніматися навшпиньки, присідати, притиснувшись спиною до стіни.

2.«Кішка».

Цю вправу застосовують також на заняттях йогою. Дитина має стати на коліна та долоньки, опустити голову вниз, розправити плечі та вигнути дугою спину, а потім підняти голову та прогнути спину, наче кішечка.

3.Вправи на координацію рухів

Для гарної постави корисно робити вправу «Ластівка», стійку на одній нозі.

Не забувайте виконувати вправиразом з дитиною, можете включити їх у ваш комплекс ранкової гімнастики. Не сваріть дитину, якщо вона робить щось не так, зацікавте її, щоб вона з бажанням виконувала вправи. Лише в такому разі це стане звичкою.

Бажаю успіхів.

Матеріал підготувала