1.СПОРТИВНА РОДИНА — ЗДОРОВА ДИТИНА
Батьки і педагоги хочуть бачити дітей здоровими й щасливими. Особливо гостро питання, як зміцнити здоров’я дошкільників, постає зараз, у період війни. Тому педагоги ЗДО №1 «Орлятко» спільно з батьками роблять усе, щоб оптимізувати фізичний розвиток дітей і зміцнити їхнє здоров’я.
Активна взаємодія педагогів із родинами вихованців допомагає поліпшити фізичний розвиток дошкільників. У результаті спільних заходів батьки починають розуміти механізми цього розвитку. Це дає їм змогу ефективніше організовувати діяльність дітей, здійснювати профілактику захворювань.
Вихователь інклюзивної групи для дітей середнього дошкільного віку «Пізнайко» Фоменко Н.І., яка атестується в 2024-2025н.р., спільно з інструктором з фізкультури Зубко К.С. підготували та провели для батьків цікавий майстер-клас «Як організовувати рухову діяльність дитини вдома». Педагоги звернули увагу членів родин вихованців на важливість фізичного розвитку й оздоровлення дітей, ознайомили їх з ефективними методами оздоровлення дошкільників, націлили на формування у дітей позитивного ставлення до здорового способу життя.
2.05.12.2024 р. на базі #OkHub практичний психолог ЗДО 1 «Орлятко» Інна СОЛОНА провела психологічний практикум для психологів міста «Розвиток резильєнтності засобами арт-терапіі в сучасному світі» . Присутні мали змогу розвинути навички резильєнтності, опанували швидку техніку зняття психом’язового напруження «Теппінг», створили «Карту бажань» та отримали ресурс за допомогою метафоричних асоціативних карток «Джерело».
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid0eGxbFndZfj2R3BggXzWfMtTcZb2HDc7WLKU1HdUfd3QvBS31Z6QYV498VgANfp5al&id=100012448239786
3.День Святого Миколая- одне з найрадісніших і найочікуваніших свят року. З року в рік маленькі українці чекають подарунків від Святого Миколая. Сьогодні він відвідав ЗДО №1 «Орлятко» і привітав зі святом всіх малят , в тому числі і дітей пільгових категорій.
Завітав до нас в «Орлятко»
Святий Миколай!
І діток наших слухняних
З святом привітав.
Ангелок із ним небесний,
Помічник його почесний,
Миколаю помагає,
Подарунками вітає.
А сніжок тихенько йде,
Радість дітям додає,
Дорогу стеле Миколаю
В нашім любім рідним краю.
Дуже раді всі малята
Подаруночкам до свята.
4.Пролунала знов тривога,
Всі йдемо до укриття,
І продовжуємо в ньому
Корекційні заняття.
Все ми зробим за методой,
Будем добре працювать,
Щоби потім, в кінці року
Результати показать.
Хай минають вже тривоги ,
Хай скінчиться вже війна!
Хочуть діти мирно жити
І отримувать знання!
Вчитель – логопед Наталія САСОВА
5.Корекційно-розвивальна робота – це система заходів, що дозволяють вирішувати завдання своєчасної допомоги в освітній діяльності дітям з особливими освітніми потребами.
Основними завданнями корекційно-розвивальної роботи є:
– допомогти дитині з ООП розширити знання про навколишній світ;
– пошук завдань, що стимулюють активність дитини;
– спонукати до їх самостійного виконання;
– розвивати спостереження, увагу, пам’ять, мислення;
– здійснювати індивідуальний підхід до кожного вихованця.
Індивідуальна робота практичного психолога Анни ФУРСИ з вихованцем інклюзивної групи для дітей раннього віку «Кмітливчик»
6.Одним з напрямків роботи практичного психолога ЗДО 1 «Орлятко» Інни СОЛОНОЇ з дітьми з особливими освітніми потребами є розвиток емоційного інтелекту. Емоційний інтелект – здатність людини усвідомлювати власні емоції, керувати ними, а також розпізнавати емоційні стани оточуючих. Вже в дошкільному віці починається формуватись у дітей розуміння різних проявів емоцій, емоційного стану. Під час корекційно-розвиткових занять використовуються практичні підходи, різноманітні матеріали та ігри, які з позитивом і цікавістю сприймають діти.
Практичний психолог Інна СОЛОНА
7.Одним з основних напрямків роботи вчителя-дефектолога з дітьми із особливими освітніми потребами є індивідуальні заняття, які передбачають накопичення сенсорних уявлень, надання дитині різноманітних та вдостатній кількості зорових, слухових, тактильних вражень. В процесі таких занять діти навчаються вдосконалювати предмети на основі засвоєння перцептивних дій і сенсорних еталонів. Цьому сприяють спеціальні вправи, скеровані на формування вмінь розрізняти, зіставляти, виділяти, групувати предмети та елементи.
Корекційна робота вчителя-дефектолога із дітьми з ООП Анастасії ТОВКАЧ.
8.Ніщо так не приносить радості та веселощів, як приємні клопоти до підготовки найочікуванішого дитячого та чарівного свята- Нового року.
Вихованці інклюзивної групи для дітей середнього дошкільного віку “Пізнайко” вже готові до веселих зимових свят.
Вихователі:
Олена ТРОХИМЧУК,
Наталія ФОМЕНКО.
Асистент вихователя:
Олена БАЧАЛ
9.Новорічна ялинка принесла чудові сюрпризи вихованцям інклюзивної групи для дітей середнього дошкільного віку “Пізнайко” та групи для дітей із ЗПР “Малятко”, на які вони з нетерпінням чекали. На святі діти водили хороводи й грали в різні ігри. Та найбільше радості малюкам приніс Дід Мороз. Він, звісно ж, прийшов до вихованців не з пустими руками. Дітлахи розповідали Діду Морозу віршики та співали пісні. Також на свято завітали і казкові герої. Зрештою, новорічний ранок перетворився на справжню казку, у якій взяли участь як діти, так і дорослі.
Музичний керівник:
Тетяна ПРИТИКА.
Вихователі:
Галина НАСЕЛЕВСЬКА,
Ірина ІЛЬЧИШИН,
Наталія ФОМЕНКО,
Олена ТРОХИМЧУК.
Асистент вихователя:
Олена БАЧАЛ
10.Сьогодні в інклюзивній групі для дітей раннього віку “Кмітливчик” та інклюзивній групі для дітей молодшого дошкільного віку “Буратіно” відбулося новорічне свято під назвою “Новорічні пригоди лісових звірят”.
Атмосфера свята була сповнена радості, сміху та справжнього новорічного дива! Це свято подарувало дітям багато позитивних емоцій та залишило в серцях теплі спогади.
Музичний керівник: Тетяна ПРИТИКА
Вихователі:
Наталія ШЕВЧУК
Тетяна ЗИМОВЕЦЬ
Оксана СИЛКА
Анна ФУРСА
Асистенти вихователів:
Євгенія ГРУШКА
Надія БОНДАРЕНКО
11.Сьогодні 26.12.2024 р. в спеціальних групах для дітей з порушенням мови «Грайлики», «Дзвіночок» відбулося новорічне свято «Тік-ток вечірка новорічна»
,,Настала зима і кожен з нас звик, що взимку приходить до нас Новий рік.
Це свято веселе, ялинка краса.
Це диво, це чудеса!,,
Музичний керівник: Тетяна ПРИТИКА
Вихователі: Інна НІКОЛАЄНКО
Валентина СКІДАН
Тетяна ГНОЙОВА
Вчитель-логопед: Наталія САСОВА