23.03.2020р. – ЩО ВІДЗНАЧИТИ У КВІТНІ

29 Міжнародний день танцю,
Всесвітній день бажань

ТВОРЧІСТЬ

Поряд із розмовами про християнську традицію Великодня та створенням писанок проведіть короткі ігрові заняття про підготовку до цього свята. Це тематичні мінізаняття із завданнями на кмітливість та креатив, як-от: зібрати писанку-аплікацію з різних за формою та кольором шматочків; обрати серед запропонованих зображень символи Великодня та розповісти про них; викласти по порядку від 1 до 8 картонні писанки з різною кількістю дірочок-прикрас на них тощо.
До Міжнародного дня танцю запропонуйте дітям зустріти весну в танці. Скористайтеся матеріалом наших колег: потактовий опис рухів танцю «Веснянка» та майстер-клас із виготовлення атрибута до танцю — пташки-мотанки — із журналу «Музичний керівник» № 2/2020.

ПРИСЛІВ’Я ТА ПРИКАЗКИ

А яйце від курки старше, бо воно свячене.
Дороге яєчко — к Великому дню.
Добра паска, як є ковбаска.
Чужа ласка — сироті Великдень.
На Великдень кожна дівка — маківочка, кожен хлопець — голубочок.
Коли не прийду до церкви, то все паски святять.

СВІТ КНИГИ

До Міжнародного дня дитячої книги влаштуйте кілька особливих «засідань» книжкового клубу. Молодші дошкільники залюбки роздивлятимуться ілюстрації до книг серії «Моя перша книжечка». Водночас пригадають і знову проживатимуть улюблені історії про добро, дружні стосунки, повагу до старших та взаємодопомогу. А старші поринуть у «Фонтан казок» від сучасних українських казкарів: Сашка Дерманського, Лесі Ворониної, Юрія Винничука, Богдани Матіяш, Ірен Роздобудько — та спостерігатимуть дивовижні пригоди у книзі Памели Треверс «Мері Поппінс від А до Я».

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БАЖАНЬ

Розкажіть дітям про появу свята — скористайтеся сценарієм розваги «Хай здійснюються бажання». Під час підготовки діти дізнаються, що 29 квітня відзначають як особливий день завдяки маленькому хлопчику з великою жагою до життя. Проведіть майстер-клас із виготовлення подарунків і тематичні заняття — про мрії та тих, хто їх здійснює, про співчуття до хворих та посильну участь у житті знедолених дітей тощо. Так ваші вихованці в реальному житті спостерігатимуть бажання в дії, допомагатимуть іншим і втілюватимуть власні задуми.