25.05.22р.- «Доріжка здоров’я» – це здоров’я дитини.

Останнім часом високою популярністю користується конструкція під найменуванням доріжка здоров’я. Її споруджують в приміщенні або на вулиці і активно застосовують у роботі з дітками. Що ж це таке?

Навіщо потрібна доріжка здоров’я?

Доріжка здоров’я в дитячому закладі призначена для різноманітного впливу на дитячі стопи. Як відомо, на них розташовується величезна кількість активних точок, стимуляція яких дозволяє позитивно впливати на проходження різних процесів всередині організму, а також на роботу органів і систем. Вчені стверджують, що стопи є своєрідною проекцією всіх наших органів. Відповідно, оздоровчі масажі цієї частини тіла оптимізують процеси кровообігу і внутрішній обмін речовин, також такий вплив допомагає поліпшити імунітет і активізувати захисні сили організму, воно знімає втому, що виникла після фізичних або розумових навантажень, і сприяє відновленню працездатності.

Регулярну масажну дію на стопи допомагає щодня і вчинено без праці покращувати здоров’я дитини. Та доріжка здоров’я дозволяє зробити цей процес не тільки корисним, але і вельми захоплюючим.

Діткам така конструкція буде вкрай корисна, адже вона представляє собою не тільки засіб профілактики, але й є чудовим варіантом терапії плоскостопості. Прогулянки по такій доріжці рекомендується поєднувати з процедурами загартування. Завдяки цьому здоров’я діток дійсно значно покращиться.

Своїми руками

Батьки можуть проявити ініціативу і створити доріжку здоров’я для дітей своїми руками. В якості наповнюють предметів можна застосовувати різні штучки, що потрапили під руку. У ролі таких можуть виступити шишки і каштани, жолуді і гілочки, а також пісок, дерев’яні палички, камінчики і галька. Також можна використовувати горішки, намистинки, кришечки від пластикових пляшок і навіть самі пляшки, заповнені піском або водою. Конструювати доріжку здоров’я можна за допомогою товстої мотузки, пластикових килимків за типом травичка, гумових килимків для взуття і металевих ланцюгів. Крім того на конструкції повинні знаходиться і досить м’які предмети, наприклад, мочалки сизалю або посудні губки з поролону. На доріжці можна розмістити полотняні мішечки, заповнені крупами, квасолею і горохом.

Окремі елементи такої доріжки пришивають на відріз з щільної тканини, також їх можна приклеювати на клейонку, фанеру або лист лінолеуму. На вулиці доріжку можна зробити у вигляді ящиків з різними наповнювачами, мається на увазі, що діти будуть переступати з одного в інший. Після завершення прогулянки по доріжці здоров’я можна сполоснути ніжки дитини прохолодною водою, температура якої може поступово знижуватися, доходячи буквально до десяти градусів.

У тому випадку, якщо доріжка споруджується на вулиці, під нею потрібно розмістити основу, використовуючи для цієї мети клейонку. Це допоможе запобігти заростання конструкції травою. Також варто зробити невелику огорожу у вигляді бордюру, щоб елементи доріжки не розтаскувалися по всьому майданчику.

У деяких дитячих садках окремо висаджують траву в якості елемента для доріжки здоров’я і споруджують невеликі басейни і фонтанчики з водою для загартування. Також неподалік можуть розміщуватися різні спортивні споруди, які допомагають зміцнити та розвинути м’язи, і відіграють важливу роль у формуванні або поліпшення постави. Варто пам’ятати, що масажі такого типу не проводяться, якщо дитина не зовсім здорова.

Результати

Як показує практика використання доріжок здоров’я, за період їх застосування вдається значно скоротити рівень захворюваності малят. У дітей спостерігається позитивна динаміка показників зросту і ваги, у них формується правильна постава. При цьому у дітей з порушеннями опорно-рухового апарату фіксуються значні поліпшення. Діти проявляють активне бажання займатися на подібних доріжках здоров’я, особливо на свіжому повітрі. На тлі таких занять відбувається помітне поліпшення загального емоційно-психічного стану. Використання доріжок здоров’я піде на користь усім діткам.

Вам може бути цікаво...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *