01.04.2020р.-Гімнастика очей для дітей

 

        Зорова гімнастика — це одна з форм профілактики та корекції порушень зору, запобігання перевтомі зорового апарату.

    Гімнастика для очей дитині буде особливо корисна в тому випадку, якщо у неї вже є деякі проблеми з очима: міопія, втома, почервоніння очей внаслідок тривалого перебування за комп’ютером. На додаток до вправ не дозволяйте дитині перенапружувати очі. Тоді ефект від виконання розминки і вправ буде більш ефективним.

     ПРИЧИНИ ПОРУШЕННЯ ЗОРУ У ДІТЕЙ

    Таких причин декілька: спадковість (батьки малюка мають різні порушення зору); часті хвороби дитини; травми очей, тривалі зорові навантаження: зловживання комп`ютерними іграми і безконтрольний перегляд телевізора.

ПРОФІЛАКТИКА ПОРУШЕНЬ ЗОРУ

   Щоб убезпечити свою дитину від проблем із зором, постарайтеся виконувати такі рекомендації. Не дозволяйте дитині дивитися телевізор до 3 років. Лікарі-офтальмологи вважають, що оптимальне безпечне час перегляду телевізора дитини 3-4 років – 15 хвилин, 5-6 років – 30 хвилин. До того ж, дуже шкідливо дивитися телевізор лежачи. Тому, навіть якщо у малюка постільний режим, бажано прийняти положення напівсидячи.

Інший важливий фактор, що впливає на зір – правильна постава за столом. Якщо дитина постійно, так би мовити, “утикається” носом в зошит або книгу, то в майбутньому проблем із зором практично не уникнути. З огляду на сучасний ритм життя і її технологічність, звичайно, досить важко стовідсотково дотримуватися всі ці рекомендації. Тому необхідно знайти додаткові способи збереження дитячого зору. Саме до таких способів і відноситься дитяча гімнастика для очей.Спеціальні вправи для очей ґрунтуються на рівномірному чергуванні тренувань очних м’язів з повноцінним відпочинком зорового апарату. Виконуючи такі нескладні вправи щодня, можна не лише зберегти зір, а й відновити його повноцінне функціонування. Дуже важливо проводити вправи для очей систематично, так, щоб це увійшло в звичку. Користь від виконання вправ безперечна: дитина навчиться розслабляти очі, що допоможе в майбутньому не допустити їх перенапруження, а значить, зберегти зір надовго. Вправи можна виконувати один за одним, але після кожної вправи обов’язково потрібно моргнути.

 Як поліпшити зір дитини?  Чи можливо це зробити в домашніх умовах?  Багато батьків цікавляться подібними питаннями.

    Наявність різних вправ дозволяє поліпшити зір дитини навіть вдома:

   Розминка: рухаємо очима вгору-вниз, вліво-вправо, потім мружиться і рахуємо до десяти.

 

  • Попросіть дитину, щоб вона в повітрі «намалювала» очима цифри – від 1 до 10.
  • Скажіть дитині, щоб подивилася вправо і вліво. При виконанні вправи голова повинна залишатися рівною і не повертатися в різні боки.  Повторіть вправу 10 разів.
  • Нехай дитина подвивиться вгору-вниз – 10 разів. Голова також повинна знаходитися у прямому положенні, залишатися нерухомою.Нехай дитина заплющить очі на 2 секунди, потім відкриє і почне часто моргати. Виконайте 10 повторень цієї вправи.
  • Дитина повинна сфокусувати погляд і затримати його на кінчику власного носа на 5 секунд. По закінченню треба перевести погляд вперед, намагаючись вдивлятися в далечінь. Така вправу рекомендується робити протягом 2-3 хвилин.

Обертання

Вправи для очей (спрямовані на очне яблуко) дуже ефективні. До всього іншого при регулярному виконанні зміцнюють очні м’язи.

Вправу можна виконувати сидячи або стоячи, як зручно. Головне, щоб плечі були розслаблені, шия була рівна і погляд вперед. Спочатку подивіться направо, потім повільно переведіть погляд до стелі, потім на секунду прикрийте очі, подивіться ліворуч, а потім в підлогу. Повторіть це тренування за годинниковою стрілкою, потім проти. Час занять — 2 хвилини. Виконайте 2 підходи по 10 повторень.

Зміна фокуса

Перед початком вправи для очей тіло повинне бути розслаблене, дихання рівне. Витягніть одну руку перед собою, стисніть руки в кулак, але так щоб великі пальці були направленні вгору. Всю свою увагу сконцентруйте на них і більше ні на чому.Не відриваючи погляду від пальця, поступово наближайте його до обличчя, до тих пір, поки не зможете фокусуватися на ньому. Зупиніться, зробіть пару глибоких вдихів і відведіть палець в початкове положення, увагу зберігайте тільки на ньому. Повторіть рух з пальцем 10 разів

Косі очі

Попросіть дитину скосити очі вправо, вліво, ще раз вправо, вліво. Повторіть вправу кілька разів. В кінці поморгайте.

Прямокутник

Попросіть дитину підняти очі вгору і подумки почати «малювати» ними прямокутник. Нехай водить очима прямо, зверху вниз, прямо, від низу до верху. Вправа слід виконувати плавно і обережно, не поспішаючи.

Циферблат

Попросіть дитину уявити, що перед ним знаходиться великий циферблат. Потрібно почати оглядати його за годинниковою стрілкою (це обов’язкова умова). Під час перегляду потрібно подумки зупинятися очима на цифрах «три», «шість», «дев’ять», «дванадцять». Повторити 2 — 3 рази. В кінці вправи моргнути.

Змійка

Напевно цю вправу сподобається дитині більше інших. Попросіть його «намалювати» очима веселу змійку. Почати «малювати» потрібно з хвоста, роблячи рухи очима знизу вгору. Потім «намалювати» голову і піти у зворотний бік, водячи очима зверху вниз.

Як бачимо прості вправи, але якщо їх постійно виконувати, ваші очі скажуть вам “дякую”. Такі вправи сприяють відновленню гостроти зору, розслаблюють м’язи і запобігають протіканню запальних процесів.

Матеріал підготувала 

сестра медична старша 

Яременко Світлана Миколаївна

Вам може бути цікаво...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *